REKLAMA

Słowenia rozumie obawy Polski związane z polityką Rosji

  • Autor: bad/PAP
  • 22 kwietnia 2016 12:52
Słowenia rozumie obawy Polski związane z polityką Rosji Słowenia rozumie, że państwa, zwłaszcza te, które miały surowe i bardzo nieprzyjemne doświadczenia z Federacją Rosyjską. Fot. Twitter

Rozumiemy obawy Polski i krajów bałtyckich związane z polityką Rosji, a także oczekiwania tych krajów wzmocnienia NATO w regionie - powiedział w piątek w Warszawie prezydent Słowenii Borut Pahor po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą.

Pahor podkreślił, że jego wizyta w Polsce ma szczególne znaczenie w kontekście szczytu NATO.

"Słowenia rozumie, że państwa, zwłaszcza te, które miały surowe i bardzo nieprzyjemne doświadczenia z Federacją Rosyjską w poprzednim stuleciu, są wrażliwe na działania Moskwy i rozumiemy wasze obawy, które są powiązane z taką polityką. Rozumiemy stanowiska Polski, państw bałtyckich i innych, które od Sojuszu oczekują większego przygotowania i możliwości obronnych, jeśli będzie to potrzebne" - powiedział prezydent Słowenii.

Prezydent Słowenii powiedział, że z polskim prezydentem rozmawiał także o współpracy Słowenii z Grupą Wyszehradzką. Prezydenci wymienili także stanowiska dotyczące Ukrainy, Bałkanów Zachodnich, Unii Europejskiej, NATO, kwestii bezpieczeństwa - dodał. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA