REKLAMA

Służba zdrowia: Pielęgniarki będą protestować w Warszawie

  • Autor: GP
  • 17 czerwca 2016 09:20
Służba zdrowia: Pielęgniarki będą protestować w Warszawie Przedstawicielki organizacji pielęgniarskich zdecydowały na spotkaniu w Poznaniu (16 czerwca), że razem z pacjentami pojadą do Warszawy pikietować przed ministerstwem zdrowia. (fot.:ozzpip.pl)

• Ministerstwo Zdrowia chce stworzyć zespoły medycyny rodzinnej, w skład których wchodziliby lekarze i pielęgniarki.
• Proponowane zmiany nie spodobały się jednak związkom zawodowym opieki zdrowotnej.
• Pielęgniarki szykują się do protestów w Warszawie.

Resort zdrowia przygotowuje nowe regulacje dotyczące tzw. Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Gdy związkowcy poznali założenia nowego projektu, wyrazili swoje niezadowolenie. Według resortu, mają powstać zespoły medycyny rodzinnej. Koordynatorami tych jednostek byliby lekarze, a w ich skład wchodziłyby pielęgniarki.

Przedstawicielki organizacji pielęgniarskich zdecydowały na spotkaniu w Poznaniu (16 czerwca), że razem z pacjentami pojadą do Warszawy pikietować przed ministerstwem zdrowia. Będzie to wyraz niezadowolenia z planowanych rozwiązań.

Czytaj: Wywiad z byłym ministrem zdrowia o sytuacji w opiece medycznej

Doktor Bożena Janicka (członek ministerialnego zespołu ds. reformy) w wypowiedzi dla IAR przekonuje, że zespoły pozwolą lepiej koordynować pracę przychodni. Pielęgniarki nie chcą słyszeć argumentów za nowelizacją przepisów.

Konsultacje na temat zmian jakie proponuje resort potrwają jeszcze dwa tygodnie. W tym czasie pielęgniarki chcą zorganizować protest w Warszawie. 

Oceń ministra zdrowia

Obecnie pielęgniarki pracują na własny rachunek i same negocjują kontrakty z NFZ. Jeśli wejdą w życie zmiany resortu sytuacja się zmieni. To wspomniany wyżej zespół będzie rozliczał się z ubezpieczycielem.

Będzie to kolejna odsłona, po strajku personelu Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, problemów polskiej służby zdrowia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • wróżka 2016-06-17 13:28:32
    Po co ? niech zmienią prace !!!!!!!!!!!!!!! ale w innej mogą nie dostawać ecie pecie do kieszonki .REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA