REKLAMA

Solidarność apeluje: nasz wybór nie może być przypadkowy

  • Autor: PAP
  • 23 października 2015 13:15
Solidarność apeluje: nasz wybór nie może być przypadkowy Piotr Duda, szef NSZZ "Solidarność" (fot. facebook.com/solidarnosc)

W apelu Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" podkreślono, że skutki wyboru dokonanego 25 października "będą miały kluczowe znaczenie dla przyszłości naszego kraju, dla jego rozwoju, wpływając tym samym na poziom życia Polaków oraz na pozycję naszej Ojczyzny na arenie międzynarodowej".

Szef Solidarności Piotr Duda przyznał, iż chciałby aby przyszły rząd był stabilny i merytoryczny oraz by współpracując z prezydentem realizował postulaty związku.

Solidarność: liczą się efekty

- Nasz wybór nie może być przypadkowy, podyktowany emocjami - zaznaczono w stanowisku związku. Zdaniem "S", wybierając Sejm i Senat nowej kadencji należy wziąć pod uwagę, "przede wszystkim efekty dotychczasowej działalności kandydatów na parlamentarzystów. "Nie dajmy się zwieść ich gładkim i pustym obietnicom" - zwraca uwagę apel.

W opinii "S", "żaden związkowiec nie powinien głosować na tych, którzy w mijającej kadencji, zasiadając w ławach poselskich czy senatorskich, podejmowali decyzje szkodliwe dla obywateli, stojące w sprzeczności z powszechnym odczuciem dobra wspólnego". Apel przekonuje by nie głosować m.in. na tych, którzy wydłużyli czas pracy osób niepełnosprawnych, wydłużyli wiek emerytalny oraz ograniczyli prawa obywatelskie w ustawie o zgromadzeniach, a także decydowali o likwidacji kopalń.

Związkowcy chcą Polski równych szans

- Nie głosujmy na tych, którzy byli przeciw obniżeniu podatku dla osób najuboższych, przeciw prawu rodziców do decydowania o obowiązku szkolnym ich sześcioletnich dzieci. Nie głosujmy w końcu na te ugrupowania, które otwarcie mówią o zwalczaniu związków zawodowych. Skonfrontujmy to, co mówią dzisiaj w kampanii wyborczej, z tym co robili przez ostatnie dwie kadencje - namawia apel "S".

- Weźmy udział w wyborach, głosujmy z rozwagą na ugrupowania i ludzi, którzy chcą budować Polskę solidarną, Polskę równych szans dla wszystkich obywateli - brzmi stanowisko związku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • IQ 2015-10-23 19:08:24
    Jedź może do Kołobrzegu na za(służony) wypoczynek, za potdatnika kasę.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA