REKLAMA

Solidarność apeluje o większy budżet Państwowej Inspekcji Pracy

  • Autor: PAP/GP
  • 04 lutego 2016 12:03
Solidarność apeluje o większy budżet Państwowej Inspekcji Pracy Sejm przyjął ustawą budżetową na 2016 r., teraz zajmuje się nią Senat. (fot. Lukas Plewnia/flickr.com/CC BY-SA 2.0)

Większego o 8 mln zł budżetu Państwowej Inspekcji Pracy chce NSZZ "Solidarność". Wniosek w tej sprawie związek skierował do marszałka Senatu.

W stanowisku prezydium Komisji Krajowej "S" zwraca uwagę, że podczas prac w Sejmie ograniczono o 8 mln zł budżet Inspekcji, w tym 5,7 mln zł na wynagrodzenia. "S" chce, by - w związku z nowymi zadaniami PIP - powrócić do wcześniej proponowanych kwot.

Związkowcy przypominają, że nowe obowiązki Inspekcji zostały nałożone w nowelizacji Kodeksu pracy, który wejdzie w życie 22 lutego. Kolejne zadania dla PIP wprowadzi planowana zmiana w zasadach minimalnego wynagrodzenia za pracę - przypomina "S".

Zdaniem związku z jednej strony zwiększanie zadań i uprawnień Inspekcji przy jednoczesnym zmniejszaniu kwot na jej działanie tworzy wrażenie realnego braku woli walki z nadużyciami i patologią występującymi na rynku pracy.

Sejm przyjął ustawą budżetową na 2016 r., teraz zajmuje się nią Senat.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA