REKLAMA

"Solidarność": Rolnicy przeciw CETA

  • Autor: GP
  • 05 października 2016 12:08
"Solidarność": Rolnicy przeciw CETA Rolnicy mogą stracić na CETA, bo polski i unijny rynek otworzy się na produkty z Ameryki. (fot.:pixabay.com/domena publiczna)

• Rolnicza Solidarność wystosowała apel w postaci uchwały do rządu i parlamentu.
• Działacze związkowi apelują o nieratyfikowanie i odrzucenie umowy CETA między UE i Kanadą.

W poniedziałek (3 października) zebrała się rolnicza Solidarność i wystosowała pismo do rządu i Sejmu. Powodem powstania uchwały jest sprzeciw, który rolniczy działacze podzielają wobec umowy o wolny handlu CETA.

Sejm i rząd w październiku wypracowują polskie stanowisko wobec umowy, która otworzy wzajemnie rynek między Unią i Kanadą.

- Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI (Rolników Indywidualnych - red.) "Solidarność" wyraża sprzeciw wobec ewentualnego podpisania i ratyfikowania przez Polskę kompleksowej umowy gospodarczo-handlowej pomiędzy Unią Europejską i Kanadą (CETA). Podpisanie ww. umowy stanowi realne zagrożenie dla żywotności polskich gospodarstw rodzinnych i polskiego rolnictwa oraz wpłynie niekorzystnie na bezpieczeństwo żywnościowe społeczeństwa - piszą do posłów, senatorów i ministrów działacze.

Pod tekstem uchwały podpisał się przewodniczący NSZZ RI "Solidarność" Jerzy Chróścikowski.

Umowa CETA była obiektem debat w Sejmie w środę (5 października). Decyzje rządowe o tym międzynarodowym dokumencie mają zapaść do końca października br.

Źródło: twitter.com

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA