REKLAMA

Sondaż IBRIS: Młode pokolenie Polaków źle ocenia Beatę Szydło

  • Autor: GP
  • 26 kwietnia 2016 11:38
Sondaż IBRIS: Młode pokolenie Polaków źle ocenia Beatę Szydło Beata Szydło jest premierem polskiego rządu od prawie pół roku. (fot.:twitter.com/PremierRP)

• W kwietniu IBRIS zapytał Polaków o ocenę szefowej rządu.
• Polacy nie mają dobrego zdania o pracy Beaty Szydło. 37 proc. badanych ma dobre zdanie, ale zdecydowanie przeważają opinie negatywne. 58 proc. badanych źle ocenia pracę polskiej premier.

Sondaż przeprowadzony w kwietniu 2016 roku przez IBRiS wskazuje, że osób niezadowolonych z  rządów Beaty Szydło jest najwięcej wśród młodych Polaków. Osoby mogące głosować, a nadal klasyfikujące się poniżej 24. roku życia to grupa, która aż w 74 proc. źle ocenia pracę premier.

Podobnie nieprzychylni szefowej rządu są nieco starsi wyborcy. W grupie wiekowej 25-34 lat negatywnych ocen jest 66 proc.

Przychylnych Beacie Szydło przybywa wraz z wiekiem. Wyborcy, którzy mają od 45 do 54 lat to w większości zwolennicy szefowej rządu (56 proc. wskazań).

Wyniki sondaży publikuje "Rzeczpospolita".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Tadek 2016-04-26 12:42:37
    Premier p.Szydło służy POLSCE i POLAKOM!!!! Więcej takich PREMIERÓW!!!! A CIEKAWE komu SŁUŻY IBRIS !????? Na pewno nie POLSCE i POLAKOM!!! PozdrawiamREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA