REKLAMA

Sondaż: Przedterminowe wybory parlamentarne powinny odbyć się w tym roku?

  • Autor: MN
  • 27 lipca 2017 15:23
Sondaż: Przedterminowe wybory parlamentarne powinny odbyć się w tym roku? Polacy wypowiedzieli się na temat przedterminowych wyborów parlamentarnych. (fot. PTWP)

Ponad 40 proc. Polaków jest zdania, że jeszcze w tym roku powinny się odbyć przedterminowe wybory parlamentarne – tak wynika z sondażu SW Research dla rp.pl.

W sondażu 43,3 proc. osób odpowiedziało, że przedterminowe wybory parlamentarne powinny się odbyć jeszcze w tym roku. 21,9 proc. ankietowanych jest przeciwnego zdania, a 34,8 proc. nie ma opinii na ten temat.

Z badania SW Research wynika, że za przyspieszonymi wyborami częściej opowiadają się kobiety (45 proc.), osoby w wieku 35-49 lat (48 proc.) i osoby o wykształceniu zasadniczym zawodowym (46 proc.).

Wynik badania wskazują również, że pomysł przedterminowych wyborów częściej popierają osoby z dochodami ponad 5 tys. zł na rękę (67 proc.) oraz - co ciekawe - badani z miast do 20 tys. mieszkańców (48 proc.). 

Badanie wykonano na próbie 800 Polaków. 

Źródło: opracowanie własne na podstawie badania SW Research dla rp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • bardzo stary polak 2017-07-27 19:22:21
    Mądrość polaków -uzyskać większość parlamentarną,zmienić konstytucję ,hipokrytów na śmietnik polityczny.Innego wyjścia nie ma.Może doczekam.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA