REKLAMA

Specjalna flaga dla prezydenta RP? Pomysł jest

  • Autor: GP
  • 01 grudnia 2016 07:24
Specjalna flaga dla prezydenta RP? Pomysł jest Flaga miałaby być nierozerwalnie związana z instytucją głowy państwa. (fot.:twitter.com/prezydentpl)

• Pojawił się pomysł flagi dla funkcji prezydenta RP.
• Ideę tę zaproponowało Stowarzyszenie Rodziewiczów, które przyczyniło się do nazwania 2 maja Dniem Flagi RP.
• Pomysł ma już zwolenników, a jeśli się uda go wprowadzić w życie, flaga symbolizowałaby obecność głowy państwa np. w Pałacu Prezydenckim.

W Senacie pojawił się pomysł, by głowa państwa miała swoją flagę. Andrzej Duda może być pierwszym polskim prezydentem po 1989 roku, który taki symbol otrzyma.

Jak informowała czwartkowa (1 grudnia) "Rzeczpospolita" pomysł już poparto wstępnie w Senacie RP, zwolenników udało się znaleźć też w rządzie. Jednak nie ma konkretnych dat wprowadzenia w życie propozycji. Jest tylko projekt uchwały.

Oryginalny pomysł zaproponowała Komisja Kultury w Senacie. Do izby wyższej pomysł wniosło Stowarzyszenie Rodziewiczów, które w swojej działalności publicznej przyczyniło się do uznania 2 maja Dniem Flagi.

- (Stowarzyszenie) teraz chce, by polska flaga powiewająca nad Pałacem Prezydenckim została zastąpiona Chorągwią Rzeczypospolitej. Flaga przedstawia orła na czerwonym tle w białym obramowaniu, zwanym wężykiem generalskim - pisze "Rzeczpospolita".

Chorągiew byłaby podnoszona wtedy, gdy w pałacu przebywa Andrzej Duda. Dodatkowo, zostałby udekorowany nią samochód prezydenta.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA