REKLAMA

"Spiegel": wg Tuska podczas szczytu UE może być omawiana sytuacja w Polsce

  • Autor: PAP/AS
  • 17 stycznia 2016 14:23
"Spiegel": wg Tuska podczas szczytu UE może być omawiana sytuacja w Polsce "Nie mam wątpliwości, że polski problem jest na tyle interesujący, że może być przedmiotem dyskusji" (fot. EPP Summit March/flickr.com/CC BY 2.0)

Niemiecki tygodnik "Der Spiegel" podał w niedzielę w swoim wydaniu internetowym, że przewodniczący Rady UE Donald Tusk "może sobie wyobrazić", iż sytuacja w Polsce będzie przedmiotem dyskusji na szczycie Unii Europejskiej.

"Nie mam wątpliwości, że polski problem jest na tyle interesujący, że może być przedmiotem dyskusji" - powiedział Tusk cytowany przez "Spiegla". Według redakcji niemieckiego magazynu politycznego Tusk zaznaczył, że instytucje europejskie, a także on sam, mają "prawny i moralny obowiązek" prowadzenia "otwartego dialogu" z krajem członkowskim, który "narusza praworządne struktury".

"Der Spiegel" przypomina, że w poniedziałek Tusk spotka się w Brukseli z prezydentem Andrzejem Dudą, a dzień później, we wtorek, Parlament Europejski w Strasburgu będzie dyskutował z premier Beatą Szydło.

Niemiecki tygodnik powołuje się na wypowiedź Tuska, jaka miała paść podczas spotkania z frakcjami Zielonych i socjalistów w PE. Tusk miał zdaniem uczestników spotkania powiedzieć wtedy: "Osobiście oceniam bardzo krytycznie wiele akcji nowego (polskiego) rządu". Szef Rady UE apelował równocześnie do europosłów o wstrzemięźliwość. "Przesadne wypowiedzi mogą odnieść odwrotny skutek, niezależnie od dobrej woli moich przyjaciół w Brukseli" - powiedział Tusk.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • POKONAMY 2016-01-17 21:24:53
    czy DAMY RADĘ pokonać wyzysk ?
  • ireluandczyk 2016-01-17 15:17:16
    To szkoda, że Tusk uciekł do Brukseli a teraz pluje na własny Kraj i to, co dzisiaj w Nim się dzieje, jest pokłosiem jego marnych rządów dokonywanych z kamienną twarzą pokerzysty, kiedy w białych rękawiczkach rozkradano Polskę i wprowadzano obcy kapitał aby doprowadzić do tego, co dzisiaj jest przez Tuska oceniane jako coś co "narusza praworządne struktury".REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA