REKLAMA

Spot PO: PiS zawsze stał na straży interesów SKOK; PiS: to czarny PR

  • Autor: PAP/ gdyj/ mce/ wni/ kno/ ura/
  • 17 października 2015 19:30
Spot PO: PiS zawsze stał na straży interesów SKOK; PiS: to czarny PR Screen ze spotu PO

W najnowszym spocie Platforma Obywatelska powraca do tematu SKOK. PiS zawsze stał na straży interesów SKOK, których naprawa kosztowała już Polaków 3 mld zł - przekonuje PO. "Inwektywa i czarny PR" - tak komentuje spot wiceprezes PiS Mariusz Kamiński.

Wiceprezes PiS Mariusz Kamiński pytany o spot powiedział, że w PO "jest wielu specjalistów od czarnego PR, czarnej propagandy". "To już było grane wielokrotnie przez PO. Rządzą, mają wszelkie instrumenty, by wyjaśniać sprawy. Ja traktuję to tylko i wyłącznie jako inwektywę" - dodał.

"Siatka Kolesi Odcina Kupony" - tak rozwinięto w spocie akronim "SKOK". "Senator PiS Grzegorz Bierecki - do spółki, której dziś jest udziałowcem, przetransferowano kilkadziesiąt milionów złotych. Wartość jego środków pieniężnych przekracza 20 mln. Jego brat związany ze SKOK-ami Jarosław Bierecki, radny PiS, w 2014 r. zarobił ponad 3 mln zł i zasiadał w 10 radach nadzorczych" - mówi lektor w filmie.

Film odnosi się także do prezydenta Andrzeja Dudy. "Andrzej Duda z PiS, będąc ministrem, według mediów w sprawie niekorzystnej dla SKOK-ów ustawy opierał się na badaniach wykonanych na zlecenie SKOK-ów" - słyszymy w spocie.

"Za SKOK-i zapłacimy wszyscy" - stwierdzono w filmie. Platforma nawiązała także do programu wyborczego PiS zapowiadającego objęcie banków podatkiem bankowym. "Beata Szydło zapowiedziała, że jednym ze źródeł finansowania programu PiS ma być podatek bankowy. Co zadziwiające SKOK-i nie zostaną nim objęte" - mówi lektor. "SKOK, na Polskę?" - pyta na koniec.

Kandydat i senator PO Łukasz Abgarowicz podczas prezentacji spotu w sobotę powiedział, że 80 proc. SKOK-ów wymagało prac naprawczych. "Bez pieniędzy, mimo wypłat z Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, zostały już setki ludzi" - mówił. Według niego program naprawczy do tej pory kosztował ponad 3,5 mld zł i nie wiadomo, czy to koniec wydatków.

Według posła Mariusza Witczaka "nikt nie ma wątpliwości, że przez lata PiS faworyzował SKOK-i w swojej działalności politycznej, legislacyjnej i zawsze stał na straży wspierania interesów SKOK-ów wtedy, gdy były procedowane jakiekolwiek ustawy na temat tego sektora finansowego".

Witczak podkreślił, że PiS i Beata Szydło często wskazują na potrzebę powstrzymania transferu pieniędzy za granicę w ramach uszczelniania systemu. Jak mówił, PiS jednak nie ma z tym problemu jeśli chodzi o SKOK-i.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • lobo51 2015-10-17 23:43:04
    Jak kryminalista z wyrokiem może komentować wydarzenia polityczneREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA