REKLAMA

Spotkanie liderów ws. TK przełożone?

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 10 maja 2016 15:29
Spotkanie liderów ws. TK przełożone? Spotkanie liderów miało odbyć się w piątek (13 maja) (fot. Joanna Karnat/Wikipedia/CC BY 3.0)

Planowane na piątek (13 maja) spotkanie liderów ws. Trybunału Konstytucyjnego zostało przełożone na przyszły tydzień.

Do takich informacji dotarły "Fakty" TVN. Nie potwierdziła ich jednak rzecznik klubu PiS Beata Mazurek, która powiedziała podczas konferencji prasowej, że nie otrzymała jeszcze informacji o przełożeniu spotkania.

- To jest decyzja marszałka Sejmu - mówiła Mazurek. - Każdy czas, który służy temu, by wypracować konstruktywny kompromis, jest dobry - dodała.

Spotkanie liderów miało odbyć się w piątek (13 maja) i dotyczyć projektu ustawy o Trybunale Konstytucyjnym autorstwa PiS. Według projektu m.in. rozprawa w pełnym składzie wymagałaby udziału co najmniej 11 z 15 sędziów, a zasada rozpatrywania spraw według kolejności wpływu nie dotyczyłaby m.in. wniosków ws. ustawy o TK.

Opozycja jeszcze nie zdecydowała, czy weźmie udział w spotkaniu. Grzegorz Schetyna zapowiedział zwołanie na środę (11 maja) rano spotkania partii opozycyjnych. Po, PSL i Nowoczesna będą dyskutować m.in. o tym, czy wziąć udział w spotkaniu liderów partii ws. projektu ustawy o Trybunale Konstytucyjnym autorstwa PiS.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA