REKLAMA

Spotkanie ministrów spraw zagranicznych Polski i Francji w Davos

  • Autor: PAP/JS
  • 22 stycznia 2016 12:43
Spotkanie ministrów spraw zagranicznych Polski i Francji w Davos Głównym tematem rozmów ministrów była sytuacja na Ukrainie (fot. twitter/MSZ)

· Głównym tematem rozmów ministrów była sytuacja na Ukrainie oraz przygotowania do lipcowego szczytu NATO w Warszawie.
· W trakcie spotkania ministrowie zgodzili się co do potrzeby rozwoju współpracy w ramach Trójkąta Weimarskiego.

Ministrowie spraw zagranicznych Polski Witold Waszczykowski i Francji Laurent Fabius spotkali się 21 stycznia w Davos na marginesie Światowego Forum Ekonomicznego.

Głównym tematem rozmów ministrów była sytuacja na Ukrainie oraz przygotowania do lipcowego szczytu NATO w Warszawie, w tym kwestia wzmocnienia wschodniej flanki Sojuszu.

- Sytuacja bezpieczeństwa w naszym bezpośrednim sąsiedztwie nie zmieniła się i pozostaje napięta. Będziemy w związku tym dążyć do pełnego wdrożenia postanowień szczytu NATO w Newport 2014 r., ściśle współpracując z tym zakresie z m.in. Francją - zaznaczył minister Witold Waszczykowski.

Szefowie dyplomacji wyrazili również nadzieję, że tradycyjne więzi polsko-francuskie będą pogłębiane przy okazji realizacji nowych projektów.

- Nasze relacje są doskonałe i opierają się na solidnych fundamentach - przypomniał minister Laurent Fabius. -Francja jest zainteresowana rozwojem kontaktów w dziedzinie współpracy kulturalnej i edukacji współpracy gospodarczej, obronności - podkreślił szef francuskiej dyplomacji.

W trakcie spotkania ministrowie Witold Waszczykowski oraz Laurent Fabius zgodzili się co do potrzeby rozwoju współpracy w ramach Trójkąta Weimarskiego, który w 2016 roku obchodzi swoje 25-lecie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA