REKLAMA

Spotkanie PO i Nowoczesnej: Przedstawiciele partii będą rozmawiać o wotum nieufności dla rządu

  • Autor: PAP/AT
  • 22 marca 2017 11:57
Spotkanie PO i Nowoczesnej: Przedstawiciele partii będą rozmawiać o wotum nieufności dla rządu Kandydatem PO na nowego premiera jest lider partii Grzegorz Schetyna (Grzegorz Schetyna, fot.twitter.com/Platforma_org)

O godz. 12 spotka się kierownictwo klubów PO i Nowoczesnej w Sejmie. Tematem rozmów ma być m.in. przygotowany przez Platformę wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło.

Informację o spotkaniu potwierdzili wiceprzewodniczący klubów parlamentarnych PO Andrzej Halicki i Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

Kandydatem PO na nowego premiera jest lider partii Grzegorz Schetyna. Liderzy Nowoczesnej już kilkakrotnie deklarowali, że nie zamierzają bronić rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Czytaj też: Petru: Rząd nie może liczyć na poparcie Nowoczesnej. Ale też w ciemno nie poprzemy PO

We wtorek (21 marca) szef klubu PO Sławomir Neumann rozmawiał m.in. o wniosku o wotum nieufności z wiceprzewodniczącym klubu PSL Markiem Sawicki. Polityk Stronnictwa mówił po spotkaniu, że żadna ostateczna decyzja dotycząca ewentualnego poparcia dla inicjatywy Platformy, jeszcze nie zapadła. Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślał w środowej rozmowie w radiu TOK FM, że ludowcy nie mają powodu, żeby bronić rządu Beaty Szydło.

Wniosku PO nie poprze zapewne klub Kukiz'15. Schetyna powiedział w środę w TVN24, że będzie namawiał Pawła Kukiza do spotkania w tej sprawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA