REKLAMA

Spotkanie prezydentów Polski i Bułgarii

  • Autor: PAP/JS
  • 18 kwietnia 2016 09:16
Spotkanie prezydentów Polski i Bułgarii Tematem rozmów ma być także kryzys migracyjny, konflikt na Ukrainie i kwestie energetyczne (fot. twitter/Kancelaria Prezydenta)

Prezydenci Polski i Bułgarii, Andrzej Duda i Rosen Plewnelijew, spotkali się w poniedziałek (18 kwietnia) w Sofii, by rozmawiać m.in. o lipcowym szczycie NATO i współpracy wojskowej.

Tematem rozmów ma być także kryzys migracyjny, konflikt na Ukrainie i kwestie energetyczne. Ceremonia oficjalnego powitania prezydenta Dudy odbyła się na placu św. Aleksandra Newskiego.

Obaj prezydenci odbędą rozmowę w cztery oczy, następnie pod przewodnictwem szefów państw spotkają się delegacje obu krajów. Prezydent Duda otrzyma najwyższe bułgarskie odznaczenie - Stara Płanina ze wstęgą.

Czytaj też: Pierwsza od trzynastu lat wizyta polskiego prezydenta w Bułgarii

Bułgaria jest ważnym elementem budowania sojuszu i konsensusu przed lipcowym szczytem w Warszawie - powiedział w niedzielę na briefingu prasowym prezydencki minister Krzysztof Szczerski. Zaznaczył, że w Bułgarii przecinają się "dwa wielkie problemy bezpieczeństwa Europy i NATO", czyli bezpieczeństwa na Wschodzie, w tym w regionie Morza Czarnego, oraz problem napływu migrantów, niebezpieczeństwa związanego z kryzysem w Syrii.

W poniedziałek Andrzej Duda spotka się także z bułgarskim premierem Bojko Borysowem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA