REKLAMA

Spotkanie szefów dyplomacji Polski i Panamy

  • Autor: PAP
  • 30 lipca 2016 11:53
Spotkanie szefów dyplomacji Polski i Panamy - Panama jest dla nas ważnym partnerem politycznym oraz gospodarczym - podkreślił szef MSZ (Fot. MSZ/Twitter)

Podczas gdy w podkrakowskich Brzegach gromadzą się uczestnicy Światowych Dni Młodzieży, by na wieczornym czuwaniu spotkać się z papieżem, na krakowskich Błoniach trwa rozmontowywanie ołtarza.

- Jestem przekonany, że ta pierwsza, historyczna wizyta przyczyni się do dalszej intensyfikacji dwustronnych stosunków i zaowocuje otwarciem Ambasady RP w Panamie - powiedział minister Witold Waszczykowski podczas spotkania z wiceprezydent i minister spraw zagranicznych Panamy Isabel de Saint Malo de Alvarado.

- Panama jest dla nas ważnym partnerem politycznym oraz gospodarczym - podkreślił szef MSZ, przypominając, że Panama jest piątym rynkiem w regionie Ameryki Łacińskiej i Karaibów pod względem wielkości polskiego eksportu.

Rozmowa ministra Witolda Waszczykowskiego z jego panamską odpowiedniczką dotyczyła m.in. planów ponownego otwarcia polskiej placówki w Panama City oraz możliwości rozwoju współpracy gospodarczej w kontekście niedawnej inauguracji zmodernizowanego Kanału Panamskiego. Minister Waszczykowski zwrócił uwagę na szanse ożywienia polsko-panamskich kontaktów turystycznych. Szefowie dyplomacji obu krajów omówili również najważniejsze kwestie dotyczące integracji regionalnej, problemów globalnych, a także wzajemnej wymiany poparć na forum ONZ, w tym do Rady Bezpieczeństwa.

Po spotkaniu, w obecności prezydentów Polski Andrzeja Dudy i Panamy Juana Carlosa Vareli Rodrigueza ministrowie podpisali "Umowę o współpracy w dziedzinie turystycznej" oraz "Memorandum o współpracy między MSZ Polski i Panamy".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA