REKLAMA

Spotkanie Waszczykowskiego z ambasadorem Niemiec: Relacje polsko-niemieckie wymagają poprawy

  • Autor: PAP/AT
  • 11 stycznia 2016 13:47
Spotkanie Waszczykowskiego z ambasadorem Niemiec: Relacje polsko-niemieckie wymagają poprawy Minister Witold Waszczykowski rozmawiał z ambasadorem Niemiec (fot.msz.gov.pl)

- Spotkaliśmy się i rozmawialiśmy o tym, jak rozwiązać problemy w komunikacji pomiędzy Polską a Niemcami - poinformował minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski po poniedziałkowym spotkaniu z ambasadorem Niemiec Rolfem Nikelem.

Ambasador Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie Rolf Nikel został zaproszony przez szefa polskiej dyplomacji do MSZ w związku z antypolskimi wypowiedziami polityków niemieckich.

W trakcie rozmowy minister Witold Waszczykowski odniósł się przede wszystkim do wypowiedzi polityków niemieckich stawiających w nieprawdziwym świetle zmiany zachodzące obecnie w Polsce. Rozmówcy zgodzili się, że bieżący rok, który jest rokiem obchodów 25-lecia traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy, pozwoli na dokonanie podsumowań i wskazanie w relacjach polsko-niemieckich obszarów, które wymagają poprawy.

Minister Waszczykowski podkreślił też, że rozmowy na tematy ważne dla Polski i Niemiec powinny odbywać się bezpośrednio między władzami obu państw, a nie za pośrednictwem medialnych deklaracji polityków. Minister przypomniał w tym kontekście o swoim zaproszeniu dla ministra spraw zagranicznych Franka-Waltera Steinmeiera do odwiedzenia Polski w najbliższym czasie. Wizyta będzie okazją do rozmów na tematy dwustronne oraz istotne kwestie europejskie.

- Najlepszym rozwiązaniem byłyby wizyty niemieckich polityków w Polsce. Mogliby się wtedy naocznie przekonać, że demokracja w Polsce ma się bardzo dobrze - podkreślił minister Waszczykowski po rozmowie z ambasadorem Nikelem. Szef polskiego MSZ podkreślił, że między Polską a Niemcami nie ma napiętych stosunków. - Stosunki z Polską są skarbem, którego trzeba strzec - ocenił z kolei ambasador Nikel.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA