REKLAMA

Spotkanie Waszczykowskiego z szefem MSZ Niemiec: To będą "trudne rozmowy"

  • Autor: PAP/AT
  • 26 listopada 2015 09:15
Spotkanie Waszczykowskiego z szefem MSZ Niemiec: To będą "trudne rozmowy" (Frank-Walter Steinmeier, fot.frank-walter-steinmeier.de)

- Po zmianie władzy w Polsce relacje niemiecko-polskie nie stały się łatwiejsze - powiedział szef MSZ Niemiec Frank-Walter Steinmeier. Dodał, że na dzisiejszym spotkaniu ze swoim polskim odpowiednikiem Witoldem Waszczykowskim spodziewa się trudnych rozmów.

Ministrowie spraw zagranicznych obu krajów spotkają się w czwartek (26 listopada) wieczorem w Berlinie.

Steinmeier odniósł się do planowanych rozmów podczas spotkania ze studentami w środę wieczorem na Uniwersytecie w Rostocku.

Jak pisze agencja dpa, niemiecki polityk ostrzegł przed zbyt dużymi oczekiwaniami związanymi ze spotkaniem. - Po zmianie władzy w Polsce relacje niemiecko-polskie nie stały się łatwiejsze - tłumaczył Steinmeier.

- Należy zaczekać z oceną, czy w kwestii przyjęcia uchodźców, bądź w innych trudnych sprawach możliwe jest zbliżenie (stanowisk) - powiedział niemiecki minister, cytowany przez dpa. "Nie mogę tego jeszcze powiedzieć. Sprawą otwartą jest także to, czy te trudne rozmowy będą prowadzone w taki sposób, aby znaleźć rozwiązanie i zbliżyć się" - dodał.

Dpa pisze, że premier Beata Szydło sprzeciwia się polityce migracyjnej Niemiec. Jak zaznacza niemiecka agencja, szefowa rządu oceniła, że deklaracja poprzedniego rządu o przyjęciu ok. 7 tys. uchodźców nie była dobrą decyzją. Dpa przytacza ponadto opinię Waszczykowskiego z wywiadu dla "Gazety Wyborczej", że należy zweryfikować decyzję UE o podziale imigrantów pomiędzy kraje Unii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA