REKLAMA

Spotkanie wiceministra Ziółkowskiego z delegacją malezyjskich senatorów

  • Autor: jk
  • 21 września 2016 09:53
Spotkanie wiceministra Ziółkowskiego z delegacją malezyjskich senatorów Celem wizyty delegacji malezyjskich senatorów jest promocja relacji polsko-malezyjskich w ich praktycznym wymiarze Fot. Twitter/MSZ)

• Wiceminister Marek Ziółkowski spotkał się we wtorek (20 września) z przewodniczącym Senatu Malezji Dato' Sri Sa Vigneswaran oraz z delegacją malezyjskich senatorów.
• Rozmowa poświęcona była przeglądowi relacji dwustronnych, a także możliwościom rozwoju współpracy z państwami Stowarzyszenia Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN).

- Chciałbym podkreślić rosnące znaczenie, jakie Malezja oraz region Azji Południowo-Wschodniej odgrywają w polskiej polityce zagranicznej - podkreślił wiceminister Marek Ziółkowski.- Jesteśmy szczególnie zainteresowani dalszym rozwojem współpracy gospodarczej, nie tylko w tradycyjnych dziedzinach, ale również np. w obszarze ochrony środowiska - tzw. "zielonych technologii" oraz w sektorze badań i rozwoju - dodał.

Przewodniczący Senatu Malezji zapewnił o podjęciu działań w celu przyspieszenia i ułatwienia procedur wymaganych przy imporcie polskiego mięsa drobiowego oraz pozytywnie odniósł się do polskiej propozycji szybkiego zakończenia negocjacji umowy o współpracy w dziedzinie szkolnictwa wyższego.

Celem wizyty delegacji malezyjskich senatorów, która przybyła do Polski na zaproszenie Marszałka Senatu RP, jest promocja relacji polsko-malezyjskich w ich praktycznym wymiarze. Przedmiotem rozmów Malezyjczyków między innymi z polskimi parlamentarzystami była współpraca dwustronna, w tym możliwości rozwoju wymiany gospodarczej, kulturalnej, naukowej. Dyskutowano także o tym, jak stworzyć warunki dla intensyfikacji kontaktów międzyludzkich pomiędzy obydwoma krajami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA