REKLAMA

Sprawa łączenia gdańskich muzeów wraca do wojewódzkiego sądu

  • Autor: PAP/JS
  • 24 stycznia 2017 15:14
Sprawa łączenia gdańskich muzeów wraca do wojewódzkiego sądu NSA uwzględnił zażalenie ministra kultury i dziedzictwa narodowego na orzeczenie stołecznego WSA z listopada 2016 r. (fot.pixabay)

Wojewódzki Sąd Administracyjny (WSA) ma się ponownie zająć sprawą dot. łączenia gdańskich muzeów - Muzeum II Wojny Światowej z Muzeum Westerplatte - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny (NSA)

Tym samym NSA uwzględnił zażalenie ministra kultury i dziedzictwa narodowego na orzeczenie stołecznego WSA z listopada 2016 r. wstrzymujące do czasu rozpoznania decyzję MKiDN o połączeniu muzeów.

W uzasadnieniu postanowienia NSA wskazał m.in., że WSA rozpatrując w listopadzie 2016 r. tą sprawę nie dokonał oceny, czy w ogóle zaskarżone zarządzenie ministra o połączeniu muzeów jest jednym z aktów, którymi może zajmować się sąd administracyjny. Ponadto WSA - według NSA - nie rozstrzygnął, czy dyrektor Muzeum II Wojny Światowej, który złożył skargę na zarządzenie, posiada legitymację do zaskarżenia takiego zarządzenia we własnym imieniu.

"Należy zaznaczyć, że na obecnym etapie postępowania sądy administracyjne obu instancji zajmowały się wyłącznie kwestią wstrzymania wykonania zarządzenia Ministra, a nie skargami na ten akt" - podkreślono w komunikacie NSA.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA