REKLAMA

Sprawa Polski w PE po wakacjach

  • Autor: PAP/JS
  • 05 lipca 2016 07:37
Sprawa Polski w PE po wakacjach Większość europosłów zdecydowała, że PE powinien zająć się kwestią praworządności w Polsce we wrześniu (Fot. : pixabay.com).

• PE nie zgodził się na wniosek grup Socjalistów oraz Zjednoczonej Lewicy Europejskiej, by jeszcze w tym tygodniu przeprowadzić debatę i przyjąć rezolucję o sytuacji w Polsce.
• Większość europosłów zdecydowała, że PE powinien zająć się kwestią praworządności w Polsce we wrześniu.

Przeciwko debacie już w tym tygodniu opowiedziała się m.in. Europejska Partia Ludowa, do której należy PO, oraz Porozumienie Liberałów i Demokratów na rzecz Europy. Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy, w skład których wychodzi PiS, byli w ogóle przeciwko zajmowaniu się Polską przez europarlament.

Czytaj też: Program ws. OFE. PSL: Cofamy się do PRL-u

Jak uzasadniał podczas poniedziałkowego posiedzenia w Strasburgu Ryszard Czarnecki (PiS), w naszym kraju nie dzieje się nic takiego, co mogłoby być powodem przyjmowania po raz drugi przez PE rezolucji o Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA