REKLAMA

Sprawa smoleńska: "trzeba wykorzystać wszelkie możliwości prawne"

  • Autor: PAP/em
  • 10 listopada 2015 17:31
Sprawa smoleńska: "trzeba wykorzystać wszelkie możliwości prawne" Mariusz Kamiński. fot. wikipedia.org

Mariusz Kamiński, który ma być koordynatorem ds. służb specjalnych uważa, że śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej stoi w martwym punkcie. Jego zdaniem trzeba wykorzystać wszelkie możliwości prawne, aby sprawę wyjaśnić.

Mariusz Kamiński pytany we wtorek przez dziennikarzy w Sejmie, czy sprawa smoleńska powinna być skierowana do Trybunału w Strasburgu powiedział, że jest to zbyt ważna kwestia, by o niej decydować na sejmowym korytarzu.

- Będą podjęte rozsądne, zgodne z prawem działania tak, żeby w pełni wyjaśnić tę sprawę. To jest po prostu nasz obowiązek. I moralny, wobec ludzi, którzy tam zginęli, i polityczny, jako funkcjonariuszy publicznych, żeby do końca i dogłębnie wyjaśnić te sprawy, które nie są do końca wyjaśnione. Śledztwo prokuratorskie stoi od dłuższego w martwym punkcie - ocenił.

Pytany, czy jest w tej sprawie potrzebna komisja międzynarodowa, wiceszef PiS powiedział, że nie będzie się wypowiadał "na temat szczegółów dalszych działań". - Chcę zapewnić, że ta sprawa będzie wyjaśniona w sposób rzetelny, z wykorzystaniem wszelkich możliwości prawnych - powiedział Kamiński.

Zaskarżenie rosyjskiego śledztwa dot. katastrofy smoleńskiej do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu za jego przewlekłość zapowiedział w poniedziałek w TVN24 Witold Waszczykowski, który w rządzie PiS ma objąć resort spraw zagranicznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • zuba Tadeusz 2015-11-10 21:12:38
    Szanowni Panowie Generalowie,Marszalkowie,feldmarszalkowie wojskowi i cywilni.Jesli isc waszym trybem myslenia.To Rosyjskim sluzba Pan Putin powinien wreczyc najwyzsze odznaczenie.Chyba Order Aleksandra Newskiego.Wykonczyli cala nasza wierkuszke.A co robila nasza defensywa roznego rodzaju? Czy to przedewszystkim nie nasza defensywa jest odpowiedzialna za zabezpieczenie naszych elit wojskowych i cywilnych od roznych intryg obcych wywiadow.Skierujcie sprawe do Strasburga.Odpowiedza wam najpierw rozliczie swoich odpowiedzialnych za organizacje i bezpieczenstwo wizyty.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA