REKLAMA

Stanisław Karczewski: Galeria sali plenarnej zamknięta przez zarządzenie Komorowskiego

  • Autor: PAP/MN
  • 20 grudnia 2016 13:23
Stanisław Karczewski: Galeria sali plenarnej zamknięta przez zarządzenie Komorowskiego Marszałek Senatu Stanisław Karczewski wytłumaczył dlaczego sala plenarna jest zamknięta. (fot. arch. facebook)

• Zamknięta dla dziennikarzy galeria na sali plenarnej w Sejmie to respektowanie zarządzenia byłego marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego.
• Tak mówi marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Zgodnie z nim - jak wyjaśnia - galeria jest nieczynna, gdy nie odbywa się posiedzenie Sejmu.

Karczewski powiedział na konferencji w Senacie, że bardzo chciał, żeby Sejm był otwarty dla dziennikarzy, aby - jak mówił - mogli swobodnie przeprowadzać wywiady.

Marszałek Senatu wyjaśnił, że dziennikarze nie mają dostępu do galerii na sali plenarnej, ponieważ jest to realizacja zarządzenia byłego marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego. "(Komorowski) stwierdził i napisał to, że na czas, kiedy w sali plenarnej nie odbywa się posiedzenie, to na salę posiedzeń mogą wejść jedynie pracownicy" - tłumaczył Karczewski.

"To jest w tej chwili respektowane, bo nie ma posiedzenia Sejmu, natomiast dostęp dla dziennikarzy jest i z tego się bardzo cieszę, że możemy z państwem rozmawiać i dyskutować" - mówił, podkreślając, że "to zarządzenie było często realizowane".

Dopytywany przez dziennikarzy, dlaczego nie można pokazać tego, co się dzieje na sejmowej sali, marszałek Senatu odpowiedział: "Zawsze mówiliśmy o tym i zawsze państwo o to zabiegali i ja o to zabiegałem, żeby dziennikarze mieli dostęp do prac parlamentarzystów, do prac posłów i senatorów, natomiast nigdy nie mówiliśmy o tym, żeby mieć dostęp do relacjonowania strajku, protestu nielegalnego, niezgodnego z przepisami".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • EuPi 2016-12-20 19:36:44
    To co wygodne to Komorowski. Karczewski, przestań kłamać, naród to nie wasz tępy elektorat, że w wasze kłamstwa wierzy!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA