REKLAMA

Stanisław Karczewski: KRRiT nałożyła niepotrzebną karę na TVN

  • Autor: PAP/AT
  • 18 grudnia 2017 06:56
Stanisław Karczewski: KRRiT nałożyła niepotrzebną karę na TVN Główna siedziba TVN w Warszawie (fot.wikipedia.org/Drozdi-Pn)

TVN to nie jest w pełni obiektywna stacja. Ale mam również krytyczną opinię o karze nałożonej przez KRRiT – powiedział marszałek senatu Stanisław Karczewski.

Mimo negatywnej opinii o TVN24 uważam, że KRRiT nałożyła karę na TVN niepotrzebną i zbyt wysoką. Mam nadzieję na zmianę decyzji – mówi w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” marszałek senatu Stanisław Karczewski.

W rozmowie z gazetą Karczewski podkreślił, że krytycznie ocenia stację TVN24.

"To nie jest w pełni obiektywna stacja. Ale mam również krytyczną opinię o karze nałożonej przez KRRiT" - powiedział w wywiadzie dla "Rz" marszałek senatu.

Zaznaczył, że KRRIT jest organem niezależnym od PiS.

Czytaj też: KE: Obserwujemy sytuację mediów w Polsce

Zapytany o to, czy według niego TVP i TVP Info są bezstronne odpowiedział: "(…) TVP Info jest bardziej obiektywna od TVN24. W TVP pojawiają się różne punkty widzenia, wiele spraw przemilczanych przez media komercyjne".

Karczewski w rozmowie z gazetą przyznał, że przemilczenie akcji WOŚP przez telewizję publiczną i wypikselowanie serduszka Orkiestry z "Wiadomości" było błędem. Jednak jak dodał "w programach publicystycznych jest pluralizm. A TVN nie mówi o zadowoleniu Polaków z sytuacji gospodarczej, na jedynkach serwisów informacyjnych są tematy które mają szkodzić rządowi".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA