REKLAMA

Stanisław Karczewski: Medialnie relacje między Paryżem a Warszawą nie są odbierane jako najlepsze

  • Autor: PAP/MN
  • 02 września 2017 17:59
Stanisław Karczewski: Medialnie relacje między Paryżem a Warszawą nie są odbierane jako najlepsze Karczewski będzie zabiegał o spotkanie z marszałkiem francuskiego senatu. (fot. Twitter)

Moje relacje z przewodniczącymi Senatu Francji i Bundesratu Niemiec są bardzo dobre - zapewniał w sobotę (2 września) marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Stanisław Karczewski, który przebywa w stolicy Francji, został poproszony w sobotę na antenie TVP Info o skomentowanie politycznych relacji na linii Paryż-Warszawa.

Na uwagę dziennikarki, że w mediach mówi się o tym, że relacje polsko-francuskie "nie są teraz najlepsze", Karczewski odpowiedział, że "medialnie faktycznie tak to jest odbierane".

"Natomiast w rzeczywistości te relacje trwają, są i będą rozwijane, będziemy zabiegać o spotkanie; pan prezydent, pani premier - o spotkanie z prezydentem, ja ponowię zaproszenie (przewodniczącego francuskiego Senatu) pana (Gerarda) Larchera do odwiedzenia Polski; jestem przekonany, że po wygranych wyborach i ponownym wyborze na przewodniczącego francuskiego Senatu pan marszałek odwiedzi Polskę" - mówił Karczewski.

Marszałek podkreślił też, że wielokrotnie prowadził rozmowy bilateralne z przewodniczącymi Senatów innych państw, także w Trójkącie Weimarskim. "Rozmawialiśmy z panią przewodniczącą Bundesratu, wcześniej z panem przewodniczącym (Stanisławem) Tillichem (b. przewodniczącym Bundesratu), i te relacje, moje relacje z przewodniczącymi tych dwóch Senatów - tak można również Bundesrat określić - są bardzo dobre" - ocenił marszałek.

Czytaj też: Rosja: Szanse Polski na odszkodowania są zerowe

Karczewski zapowiedział, że w listopadzie w Warszawie zorganizowane będzie spotkanie właśnie w formule Trójkąta Weimarskiego. "Zapraszamy senatorów i francuskich, i z Bundesratu, przyjedzie najprawdopodobniej pani przewodnicząca (Malu) Dreyer (przewodnicząca Bundesratu) do Polski, będziemy rozmawiali na temat hejtingu w polityce".

W sobotę w całej Polsce odbywa się Narodowe Czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego; marszałek Senatu czytał "Wesele" w polskiej ambasadzie w Paryżu, wspólnie z rodakami mieszkającymi we Francji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA