REKLAMA

Stanisław Karczewski: Nie ma pomysłu na pośrednie wybory prezydentów, burmistrzów i wójtów

  • Autor: PAP/AT
  • 05 grudnia 2017 09:11
Stanisław Karczewski: Nie ma pomysłu na pośrednie wybory prezydentów, burmistrzów i wójtów Stanisław Karczewski zaprzecza, aby PiS chciało zrezygnować bezpośredniego wyboru wójtów, burmistrzów i prezydentów miast (fot.shutterstock)

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski zaprzecza, aby PiS planowało rezygnację z bezpośredniego wyboru wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

W poniedziałek (4 grudnia) radio RMF podało, że "najważniejsi politycy PiS rozważają możliwość odejścia od bezpośrednich wyborów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast". Według rozgłośni taka poprawka mogłaby zostać zgłoszona podczas drugiego czytania projektu nowelizacji Kodeksu wyborczego.

Karczewski we wtorek (5 grudnia) w radiowej Jedynce odnosząc się do tych doniesień powiedział, że "to zaskakująca informacja". "Nigdy nie słyszałem, na pewno nie było w naszym programie, aby zrezygnować z bezpośredniego wyboru wójtów, burmistrzów i prezydentów miast i tak jest, że jeżeli wychodzimy gdziekolwiek, o centymetr od naszego programu, to mamy niepowodzenie. Dlatego myślę, że to jest informacja nieprawdziwa" - podkreślił marszałek. Dodał, że informacja taka jest dla niego "zupełną nowością.

W poniedziałek sejmowa komisja nadzwyczajna kontynuowała rozpatrywanie projektu zmian w ordynacji wyborczej autorstwa PiS. "W chwili, kiedy dotrze ta ustawa do Senatu na pewno pochylimy się nad tą nowelizacją i będziemy rozmawiać" - zaznaczył Karczewski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA