REKLAMA

Stanisław Karczewski: Nowoczesna się rozpada a siła prawicy rośnie

  • Autor: PAP/PSZ
  • 11 maja 2018 15:30
Stanisław Karczewski: Nowoczesna się rozpada a siła prawicy rośnie Z Nowoczesnej odszedł dziś jej założyciel Ryszard Petru (fot. archiwum)

Nowoczesna się rozpada, ja się cieszę, bo równocześnie siła PiS i Zjednoczonej Prawicy podnosi się - stwierdził marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Dziennikarze prosili 11 maja marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego o ocenę sytuacji w Nowoczesnej. "Nowoczesna rozpada się, ja się cieszę, również teraz, bo siła PiS i Zjednoczonej Prawicy podnosi się" - powiedział Karczewski.

Joanna Scheuring-Wielgus poinformowała w środę o swoim odejściu z partii; mówiła, że dostała zakaz wypowiadania się na temat osób niepełnosprawnych w Sejmie i - jak stwierdziła - to sprawiło, że została przekroczona "czerwona linia". Z kolei Joanna Schmidt po ogłoszeniu decyzji o swoim odejściu mówiła, że nie godzi się na "sekowanie w partii wartościowych ludzi".

Czytaj również: Kolejna posłanka opuszcza Nowoczesną

W piątek 11 maja o swoim odejściu z partii poinformował też założyciel formacji i jej były lider Ryszard Petru. "Nowoczesna to moje własne dziecko, ale które dziś już podąża swoją własną drogą" - podkreślił.

Czytaj także: Ryszard Petru odchodzi z Nowoczesnej

Schmidt i Scheuring-Wielgus to partyjne stronniczki Ryszarda Petru.

W listopadzie ubiegłego roku na przewodniczącą Nowoczesnej została wybrana Katarzyna Lubnauer, która w wyborach pokonała Ryszarda Petru.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA