REKLAMA

Stanisław Karczewski: Rekonstrukcja rządu ma przyspieszyć realizację obietnic PiS

  • Autor: PAP/AT
  • 17 stycznia 2018 12:39
Stanisław Karczewski: Rekonstrukcja rządu ma przyspieszyć realizację obietnic PiS Zmiany, które nastąpiły w rządzie są zmianami pragmatycznymi - powiedział marszałek Senatu (Stanisław Karczewski, fot.stanislawkarczewski.pl)

Zmiany, które nastąpiły w rządzie, mają przyśpieszyć zmiany zapowiadane przez PiS w kampanii wyborczej - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski

Karczewski był pytany na briefingu, czy PiS nie uważa, że dymisja Macierewicza była błędem.

Marszałek Senatu odpowiedział, że "nie". "Uważamy, że zmiany, które nastąpiły są zmianami pragmatycznymi, które przyśpieszą zmiany, które PiS obiecało w kampanii wyborczej prezydenckiej, a później w kampanii parlamentarnej. Chcemy je wprowadzać" - podkreślił Karczewski.

Karczewski był także pytany o słowa Macierewicza w wywiadzie dla "Gazety Polskiej", w którym były szef MON powiedział, że dostęp do informacji niejawnych odebrano gen. Jarosławowi Kraszewskiemu po szczegółowym badaniu, a przywrócenie mu poświadczenia, oznaczałoby złamanie prawa.

Czytaj też: Jest nowy rząd i nowe ministerstwa

Marszałek Senatu zaznaczył, że jeszcze nie zapoznał się z treścią tego wywiadu i nie może szczegółowo komentować słów Macierewicza.

Odnosząc się do kwestii ewentualnego przywrócenia gen. Kraszewskiemu dostępu do informacji niejawnych, marszałek Senatu zapewnił, że premier, jako instancja odwoławcza, "dochowa wszelkiej staranności i wszystkie czynności będą zgodne z prawem".

Czytaj też: Morawiecki: Rząd z jeszcze ambitniejszymi celami

W czerwcu ub. r. podległa MON Służba Kontrwywiadu Wojskowego wszczęła wobec gen. Kraszewskiego, dyrektora departamentu zwierzchnictwa nad siłami zbrojnymi w prezydenckim BBN, postępowanie sprawdzające. Oznaczało to czasowe odebranie mu dostępu do informacji niejawnych. W grudniu SKW cofnęła mu dostęp do tych informacji.

Według BBN, w uzasadnieniu nie podano powodów tej decyzji. MON twierdziło, że uzasadnienie w jego części jawnej zostało dołączone do decyzji. Gen. Kraszewski odwołał się do premiera od decyzji SKW.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Madera 2018-01-19 08:40:00
    Połowa kadencji i dwie sprawy załatwione połowicznie i po łebkach..... Jedną z najważniejszych zawsze jest SŁUŻBA ZDROWIA.....od 28 lat po zdegenerowaniu tej instytucji, doprowadzacie do całkowitej likwidacji tego organu i Wy mówicie o DEMOKRACJI? Barany a nie posłowie Barany a nie ludzie, jeszcze mało okradliście POLSKI NARÓD......WY HIENY NIENAŻARTE....OBYŚCIE PĘKLI Z TEGO SZABRU I MORDU NA NARODZIE POLSKIM ! KRWI NOWORODKÓW POTRZEBUJECIE NA SOJĄ MŁODOŚĆ STARCZĄ ?! BANDYCI.....ZWYRODNIALCY I TAK ZDECHNIECIE JAK PSY.....REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA