REKLAMA

Stanisław Karczewski: W przyszłym tygodniu w Senacie nowela ws. zniesienia tajności głosowań

  • Autor: PAP/JS
  • 25 stycznia 2018 19:15
Stanisław Karczewski: W przyszłym tygodniu w Senacie nowela ws. zniesienia tajności głosowań Senat nie zgodził się w piątek na zatrzymanie i areszt wobec senatora Koguta, o co wystąpiła do Izby prokuratura. (fot. Senat/twitter)

Zgodnie z deklaracją, przedkładam senatorom nowelizację regulaminu Senatu znoszącą tajność głosowań; Senat zajmie się nią na posiedzeniu w przyszłym tygodniu - poinformował na Twitterze marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

"Zgodnie z deklaracją przedkładam senatorom nowelizację regulaminu @PolskiSenat znoszącą tajność głosowań. #Senat zajmie się tym projektem na przyszłotygodniowym posiedzeniu" - napisał marszałek.

Senat nie zgodził się w piątek na zatrzymanie i areszt wobec senatora Koguta, o co wystąpiła do Izby prokuratura. Za wyrażeniem zgody głosowało 32 senatorów, przeciw było 37, a 19 wstrzymało się od głosu. Do wyrażenia zgody potrzeba było 51 głosów.

Jeszcze tego dnia szef Kancelarii Senatu Jakub Kowalski poinformował, że otrzymał od marszałka Karczewskiego polecenie przygotowania projektu pilnej nowelizacji regulaminu Senatu, znoszącej tajność głosowań personalnych.

Rzeczniczka PiS Beata Mazurek po piątkowym głosowaniu napisała na Twitterze, że kierownictwo PiS "bardzo krytycznie" ocenia decyzję Senatu.

W liście skierowanym w czwartek (25 stycznia) do członów partii, prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że władze ugrupowania "podejmą działania zmierzające do zmian w regulaminie Senatu i w ustawie regulującej kwestie związane z immunitetem parlamentarzystów". "Immunitet nie może stawiać nikogo ponad prawem" - podkreślił Kaczyński.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • antoniantczak 2018-01-26 14:51:55
    Panowie senatorowie ,wielce wyuczeni.To jaki sens miałyby jedno mandatowe skoro jest tajne głosowanie?Jeżeli ja głosowałem na kogoś to powinienem wiedzieć co ta ptica za moimi plecami wyprawia.Czy wogóle zasługuje na głos wyborcy.Nieżle was pogięło.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA