REKLAMA

Stanisław Tyszka o federacji kół i klubów opozycji: Nie chcemy wchodzić w taką koalicję

  • Autor: PAP/AT
  • 14 lipca 2017 11:40
Stanisław Tyszka o federacji kół i klubów opozycji: Nie chcemy wchodzić w taką koalicję Nie chcemy partiokracji - powiedział wicemarszałek Sejmu (Stanisław Tyszka, fot.facebook.com/stanislaw.tyszka)

Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka z Kukiz' 15 powiedział, że nie przewiduje, by jego partia zgodziła się na propozycję Nowoczesnej o utworzeniu w Sejmie federacji klubów i kół opozycyjnych.

Tyszka tłumaczył, że obecnie nie może wypowiadać się w imieniu całej partii, ale nie przewiduje, aby Kukiz'15 zgodziło się na propozycję Nowoczesnej. "Nie chcemy partiokracji. Nie chcemy też wchodzić w taką koalicję" - dodał.

Wspólne działania opozycji, m.in. utworzenie w Sejmie federacji klubów i kół - zaproponowali w piątek politycy Nowoczesnej. "Trzeba działać wspólnie, by skutecznie przeciwstawić się temu co PiS wyprawia z naszą Polską" - powiedział lider Nowoczesnej Ryszard Petru po posiedzeniu zarządu swej partii. Zarząd zabrał się, by omówić strategię działań związanych z przyjęciem przez Sejm nowelizacji ustaw: o KRS oraz sądach powszechnych, a także złożeniem przez posłów PiS projektu ustawy o Sądzie Najwyższym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • szoł 2017-07-17 07:28:21
    Nie chcą wchodzić w koalicję bo są cichym koalicjantem pisuarów.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA