REKLAMA

Stanisław Tyszka: Wybory samorządowe i referendum konstytucyjne w dwóch dniach

  • Autor: PAP/AT
  • 06 czerwca 2017 10:04
Stanisław Tyszka: Wybory samorządowe i referendum konstytucyjne w dwóch dniach Referendum konstytucyjne oraz wybory samorządowe powinny odbyć się wokół 11 listopada - powiedział wicemarszałek Sejmu (Stanisław Tyszka, fot.Facebook)

Według Stanisława Tyszki wybory samorządowe i referendum konstytucyjne powinny odbyć się 10 i 11 listopada 2018 roku .

Zdaniem Stanisława Tyszki - wicemarszałka Sejmu i posła Kukiz'15, który był gościem TVN24, referendum konstytucyjne oraz wybory samorządowe powinny odbyć się "wokół 11 listopada" i zostać rozciągnięte na dwa dni.

"Czyli 10 i 11 listopada idziemy do urn i głosujemy w wyborach samorządowych i w referendum" - powiedział.

Polityk Kukiz'15 argumentował to niskimi kosztami ich przeprowadzenia oraz większą frekwencją, która - jak podkreślił - "bywa niska i w wyborach samorządowych, i przy referendach".

Prezydent Duda poinformował, że zwróci się do Senatu, aby 11 listopada 2018 r. odbyło się referendum mające na celu nakreślenie fundamentu przyszłej konstytucji. Zdaniem prezydenta, Polska potrzebuje nowej konstytucji. 11 listopada 2018 r., to również wynikająca z Kodeksu wyborczego data wyborów samorządowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Przykazanie 2017-06-06 14:47:21
    Tylko Polacy głosują w czasie świąt. Wszystkie cywilizowane kraje mają dedykowane dni w tygodniu. Wielka Brytania na przykład bieżące wybory przeprowadzi w czwartek. Nie można by i u nas święcić świętego dnia?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA