REKLAMA

Stanowczy apel Komisji Europejskiej o zaprzestanie cięcia Puszczy Białowieskiej

 • Autor: PAP/GP
 • 01 sierpnia 2017 12:40
Stanowczy apel Komisji Europejskiej o zaprzestanie cięcia Puszczy Białowieskiej Spór o wycinkę nabrał ostrego wymiaru, kiedy w sprawie wypowiedział się Trybunał UE. Sąd nakazał przerwać cięcie lasu, niezwłocznie. (fot.:pixabay.com)

- Komisja Europejska oczekuje, że Polska podporządkuje się decyzji Trybunału Sprawiedliwości UE o nakazie zaprzestania wycinki w Puszczy Białowieskiej - poinformowała we wtorek (1 sierpnia) rzeczniczka KE Mina Andreewa.

- Nakaz sądowy (dot. zaprzestania wycinki) został wydany na podstawie artykułu 39. statutu Trybunału Sprawiedliwości UE. To protokół uzgodniony i ratyfikowany przez wszystkie państwa członkowskie, włączając w to Polskę - podkreśliła na konferencji prasowej rzeczniczka KE.

Resort środowiska zapowiedział w poniedziałek (31 lipca), że będzie nadal prowadzić działania w Puszczy Białowieskiej. Minister środowiska Jan Szyszko zapowiedział, że do 4 sierpnia polska strona prześle swoją odpowiedź na zarzuty Komisji Europejskiej na działania wykonywane w Puszczy.

Trybunał Sprawiedliwości UE podjął w piątek decyzję o natychmiastowym nakazie wstrzymania wycinki Puszczy Białowieskiej na obszarach Natura 2000. Jest to też środek tymczasowy, o który wnioskowała Komisja Europejska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (5 komentarzy)

 • Sprzedawczyki 2017-08-02 10:02:08
  Do Robactwo: Tak masz rację najgorsi są ci co za 500+ sprzedali swoje głosy PISowi.
 • Robactwo 2017-08-02 09:57:23
  Do kornikdrukarz: zawsze w Polsce część ludzi zachowywała się jak sprzedajne robactwo. Gratuluję przenikliwości wypowiedzi :)
 • kornik pisiorek 2017-08-01 16:22:26
  Do max,.: PIS niszczy DLA PIENIĘDZY naturalną puszczę która przetrwała tysiące lat. Do czasów PIS, niestraszny był jej kornik drukarz ani inne szkodniki. Dzięki temu barbarzyństwu, PIS będzie maiło ponad 10 miliardów zł na 500+ i łatanie dziury budżetowej. Inaczej w przyszłym roku byłoby z nimi krucho. Dlatego tak walczą. Przy okazji ktoś prywatnie też zarobi.
 • max,. 2017-08-01 15:38:45
  niech nas pocaluja w D,zajma sie uchodzcami makreli
 • kornikdrukarz 2017-08-01 13:34:54
  To postępowanie zaoczne bez rozpoznania na miejscu. A więc z pominięciem odpowiednich procedur, czyli bezprawne. Czytaj dalej" NIEWAŻNE. Niech UE i Trybunał zajmą się lepiej Niemcami, że sprowadzili na Europę wrogów cywilizacji ze wschodu i południa.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA