REKLAMA

Starogard Gdański: Gimnazjum trafi w ręce Wojsk Obrony Terytorialnej?

  • Autor: PAP/AT
  • 31 maja 2017 07:42
Starogard Gdański: Gimnazjum trafi w ręce Wojsk Obrony Terytorialnej? Budynek, w którym dziś mieści się Gimnazjum Nr 3, miałby zostać przekazany na rzecz Wojsk Obrony Terytorialnej (fot.pg3starogard.pl)

Budynek, likwidowanego w efekcie reformy oświaty, gimnazjum w Starogardzie Gdańskim być może zostanie przekazane na potrzeby Wojsk Obrony Terytorialnej.

• Na zaplanowanej na środę (31 maja) sesji, radni Starogardu Gdańskiego mają zdecydować, czy budynek, likwidowanego w efekcie reformy oświaty, gimnazjum przekazać MON na potrzeby Wojsk Obrony Terytorialnej.

• Protestuje pomorski ZNP i działacze PO.

Jak poinformowała naczelnik Wydziału Informacji Społecznej Urzędu Miasta Starogard Gdański Anna Zagłoba-Góralska, w myśl projektu uchwały, który ma być głosowany na środowej sesji Rady Miasta, budynek, w którym dziś mieści się Gimnazjum Nr 3, miałby zostać przekazany na rzecz Skarbu Państwa, "w celu dalszego przekazania w trwały zarząd na potrzeby Resortu Obrony Narodowej w związku z formowaniem WOT".

Uchwała zakłada, że gimnazjum miałoby pełnić funkcję oświatową do końca roku szkolnego 2017/2018. Wówczas około 200 uczniów wygaszanych gimnazjów, zostałoby przeniesionych do obiektu Szkoły Podstawowej Nr 1, w której - w efekcie przenosin - uczyłoby się w sumie 1250 uczniów.

Czytaj też: Wojska Obrony Terytorialnej: Przysięga złożona. Żołnierze gotowi do walki

Przenosinom uczniów i przekazaniu obiektu wygaszanego gimnazjum na potrzeby WOT sprzeciwiają się pomorski ZNP oraz działacze PO.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • KKE 2017-05-31 17:44:56
    Wreszcie wiadomo, po co likwidują gimnazja - by były koszary dla obrony terytorialnej! Nie matura, a chęć szczera zrobi z ciebie oficera, a przynajmniej Macierewicz nowego Misiewicza.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA