REKLAMA

Stoltenberg przybył do Warszawy na szczyt NATO

  • Autor: PAP/JS
  • 07 lipca 2016 13:58
Stoltenberg przybył do Warszawy na szczyt NATO Sekretarz po południu, przed szczytem NATO, spotka się w Belwederze z prezydentem Andrzejem Dudą fot. Twitter/Polish Embassy UK)

• Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg jest już w Warszawie.
• Po południu, przed szczytem NATO, spotka się w Belwederze z prezydentem Andrzejem Dudą.

W rozmowach mają także uczestniczyć: minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski, szef BBN Paweł Soloch oraz prezydencki minister Krzysztof Szczerski. Po spotkaniu odbędzie się konferencja prasowa Andrzeja Dudy i Jensa Stoltenberga.

Czytaj też: Prezydent: Dialog z Rosją musi być prowadzony po partnersku

Szczyt NATO, pod przewodnictwem sekretarza generalnego Sojuszu i m.in. prezydenta USA Baracka Obamy, odbędzie się w dniach 8-9 lipca. Wezmą w nim udział przywódcy państw i rządów 28 krajów członkowskich oraz państw partnerskich. Przewidywane tematy szczytu to odpowiedź na zagrożenia ze Wschodu i Południa, w tym decyzje dotyczące zwiększenia obecności wojskowej na wschodnich obrzeżach Sojuszu, a także dalsze rozszerzanie NATO.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA