REKLAMA

Stoltenberg: W.Brytania i Rumunia wejdą w skład batalionu NATO w Polsce

  • Autor: PAP/JS
  • 26 października 2016 19:56
Stoltenberg: W.Brytania i Rumunia wejdą w skład batalionu NATO w Polsce Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg(fot. youtube.com)

Żołnierze z Wielkiej Brytanii i Rumunii dołączą do dowodzonego przez USA wielonarodowego batalionu NATO, który zostanie rozmieszczony od przyszłego roku w Polsce - potwierdził w Brukseli sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg.

Na spotkaniu ministrów obrony państw Sojuszu w środę uzgodniono, które kraje wyślą wojska na wschodnią flankę NATO: do Polski i krajów bałtyckich, gdzie rozmieszczone zostaną cztery batalionowe grupy bojowe liczące po około 1000 żołnierzy. Wzmocnienie wschodniej flanki zapowiedziano na lipcowym szczycie Sojuszu w Warszawie.

Według Stoltenberga w skład dowodzonego przez Kanadę wielonarodowego batalionu na Łotwie wejdą także siły z Albanii, Włoch, Polski i Słowenii.

Czytaj też: Ambasador USA przy NATO: Bataliony na wschodniej flance gotowe do wiosny

Dowodzony przez Niemcy batalion na Litwie uzupełnią Belgia, Chorwacja, Francja, Luksemburg, Holandia i Norwegia.

Z kolei w skład batalionu w Estonii, w którym tzw. państwem ramowym będzie Wielka Brytania, wejdą także żołnierze z Danii i Francji.

Stoltenberg ocenił, że realizacja decyzji szczytu NATO przebiega zgodnie z planem. Rozmieszczenie batalionów rozpocznie się na początku przyszłego roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.



REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA