REKLAMA

Strajk: Rodzice przeciwko reformie edukacji

  • Autor: PAP/AT
  • 10 marca 2017 10:25
Strajk: Rodzice przeciwko reformie edukacji Deklaracje o zamiarze organizacji strajku płynęły z całej Polski (fot.facebook.com/Rodzice-przeciwko-reformie-edukacji)

• 10 marca rodzice organizują ogólnopolski strajk przeciwko reformie edukacji.
• W proteście zatrzymali dzieci w domach.
• Żądamy natychmiastowego uchylenia ustaw wprowadzających reformę edukacji! - głosi główny postulat strajkujących.

"To są decyzje rodziców. Dzień bez polskiej szkoły to zły dzień, ale szanujemy te decyzje" - mówiła w czwartek, na dzień przed strajkiem, minister edukacji Anna Zalewska. Dodała, że "rozumie zaniepokojenie" rodziców i zaprasza ich do debaty.

"Będziemy bez końca współpracować, rozmawiać" - dodała.

Skala strajku szkolnego nie jest znana. Oddolną inicjatywę koordynuje krajowy komitet protestacyjny stworzony przez rodziców działających w: ruchu "Rodzice Przeciwko Reformie Edukacji", koalicji "Nie dla chaosu w szkole", Krakowskim Forum Rad Rodziców, Zielonogórskim Forum Rodziców i Rad Rodziców, Inicjatywie Rodziców Zatrzymać Edukoszmar, Krajowym Porozumieniu Rodziców i Rad Rodziców, Poznańskim Forum Rodziców i Rad Rodziców, Piaseczyńskim Porozumieniu Rad Rodziców.

Jak powiedziała PAP Dorota Łoboda z ruchu "Rodzice przeciwko Reformie Edukacji", deklaracje o zamiarze organizacji strajku płynęły z całej Polski. Oprócz Warszawy, rodzice zapowiadali protesty m.in. w Gdańsku, Poznaniu, Zielonej Górze, Krakowie, Piasecznie czy Hajnówce.

Organizatorzy przygotowali dla rodziców "Poradnik strajkowy" - zamieszczony na stronach internetowych organizacji tworzących komitet protestacyjny. Do rad rodziców w całej Polsce rozesłano też list z apelem o zatrzymanie dzieci na jeden dzień w domu.

"Chaos i nieodpowiedzialność zagrażają edukacji naszych dzieci (...). Przyłączcie się do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej, której celem jest odwołanie pseudoreformy oświaty" - zachęcali organizatorzy. "Nie ma takiej siły ani takiej partii, która wytrzymałaby gniew rodziców" - przekonywali.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA