REKLAMA

Strasburg: Rusza sesja Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy

  • Autor: GP
  • 23 stycznia 2017 12:36
Strasburg: Rusza sesja Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy W agendzie Zgromadzenia zaplanowane zostały debaty dotyczące: ataków na dziennikarzy i wolność mediów w Europie, wyzwań i odpowiedzialności mediów elektronicznych. (fot.:pixabay.com/domena publiczna)

• Polscy politycy polecieli do Strasburga na spotkanie Rady Europy. Zaplanowano je na 23-27 stycznia br.
• Polskę reprezentuje duża grupa posłów i senatorów.
• W agendzie spotkania są tematy bezpieczeństwa, dyskryminacja czy mowa nienawiści.

W dniach od 23 do 27 stycznia polska delegacja parlamentarna będzie obradować w ramach kolejnej sesji Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy (ZPRE). Polską grupę oddelegowanych do tego międzynarodowego gremium stanowią posłowie: Marek Ast, Włodzimierz Bernacki, Andrzej Halicki, Józef Leśniak, Daniel Milewski, Andżelika Możdżanowska, Arkadiusz Mularczyk, Killion Munyama, Dominik Tarczyński, Jacek Wilk oraz senatorowie: Margareta Budner, Jarosław Obremski, Andrzej Wojtyła.

Sejm informuje, jakie będą główne powody spotkania:

- W agendzie Zgromadzenia zaplanowane zostały debaty dotyczące: ataków na dziennikarzy i wolność mediów w Europie, wyzwań i odpowiedzialności mediów elektronicznych, potrzeby zakończenia dyskryminacji i mowy nienawiści w sieci - akcentuje Kancelaria Sejmu. - Uczestnicy Zgromadzenia rozmawiać będą też na temat: funkcjonowania instytucji demokratycznych na Ukrainie, sytuacji w Libanie, w tym stabilizacji w regionie i bezpieczeństwie europejskim oraz kryzysu humanitarnego w Strefie Gazy.

W czasie spotkania w Strasburgu będzie też przeprowadzony wybór sędziów Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

Od lat 40. XX wieku na straży ideałów i zasad Europy

Rada Europy to ogólnokontynetalna organizacja międzynarodowa, która powstała w 1949 roku. Stawia sobie za cel ochronę i wcielanie w życie ideałów i zasad stanowiących wspólne dziedzictwo Europy.

Zgromadzenie Parlamentarne jest jednym z dwóch organów statutowych organizacji. ZPRE składa się z delegatów parlamentów poszczególnych państw członkowskich Rady i zbiera się co kwartał. Może debatować i uchwalać zalecenia w sprawach dotyczących ważnych problemów i wyzwań współczesnego świata.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA