REKLAMA

Strategia Cyberbezpieczeństwa powędruje na Komitet Stały Rady Ministrów

  • Autor: GP
  • 02 marca 2017 13:59
Strategia Cyberbezpieczeństwa powędruje na Komitet Stały Rady Ministrów Projekt mający ułatwić i zabezpieczyć cyfrowy obieg danych w administracji przechodzi kolejne fazy opiniowania. (fot. pixabay.com)

• W Ministerstwie Cyfryzacji zakończyły się prace nad Strategia Cyberbezpieczeństwa.
• Teraz propozycja trafi na obrady Komitetu Stałego Rady Ministrów.

W pierwszy dzień marca Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że działający przy rządzie, międzyresortowy zespół ds. cyfryzacji zaopiniował projekt Strategii Cyberbezpieczeństwa. Opinia jest pozytywna. Po tym, jak zakończono te prace, kolejnym etapem procedowania propozycji będzie debata na Komitecie Stałym Rady Ministrów (KSRM). Tym ciałem kieruje Henryk Kowalczyk.

Opinie na zakończonym etapie przekazali przedstawiciele ministerstw Cyfryzacji, Obrony Narodowej, Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, Biura Bezpieczeństwa Narodowego oraz instytutu badawczego - Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK).

- Głównym celem tego dokumentu jest zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa sektora publicznego, sektora prywatnego oraz obywateli w zakresie świadczenia lub korzystania z usług kluczowych oraz usług cyfrowych - zaakcentowało w informacji o zakończeniu opiniowania Ministerstwo Cyfryzacji.

Dokument można przeczytać w całości na stronach Ministerstwa Cyfryzacji. Natomiast o tym, jak strategia może odbić się na samorządach przeczytasz tutaj.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA