REKLAMA

Strzelanina w Orlando: Andrzej Duda złożył kondolencje

  • Autor: GP
  • 14 czerwca 2016 14:04
Strzelanina w Orlando: Andrzej Duda złożył kondolencje Andrzej Duda złozył kondolencje na prezydentowi Barackowi Obamie z powodu zamachu w Orlando. (na zdjęciu podczas wizyty w Kopenhadze / fot.:twitter.com/prezydentpl)

Prezydent Andrzej Duda złożył na ręce prezydenta USA Baracka Obamy kondolencje oraz wyraził współczucie wobec tragedii w Orlando, która dotknęła naród amerykański.

Na stronach Kancelarii Prezydenta można przeczytać treść noty wystosowanej do władz USA:

Szanowny Panie Prezydencie,

Z głębokim smutkiem przyjąłem wiadomość o dramatycznej w skutkach sytuacji w Orlando. Fala agresji jaka ostatnio nawiedziła to miasto oraz liczba ofiar jest wstrząsająca.
Widmo terroryzmu budzi w społeczności międzynarodowej kategoryczny sprzeciw i wzmacnia przekonanie o potrzebie solidarności w walce z tym haniebnym zjawiskiem.
W imieniu całego Narodu Polskiego oraz własnym, chciałbym przekazać na ręce Pana Prezydenta wyrazy najszczerszego współczucia rodzinom oraz bliskim ofiar tej tragedii.
W tych bolesnych chwilach łączymy się w bólu i modlitwie z tymi, którzy cierpią po stracie bliskich im osób.

Z wyrazami najwyższego szacunku,

Andrzej Duda
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Przypomnijmy, w niedzielę (12 czerwca) w Orlando doszło do krwawego zamachu w klubie nocnym dla społeczności LGBT, w wyniku którego zginęło pięćdziesiąt osób. Odpowiedzialność za zamach w nocnym klubie wzięło na siebie ISIS, a sprawcą był Omar Mateena, który został zastrzelony podczas policyjnej akcji. Dokładne okoliczności ataku są obiektem dochodzenia policji i śledczych USA.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • martin 2016-06-14 16:38:37
    Do Michael Novak: najpierw wyjdź stamtąd gdzie słońce nie dochodzi i następnie pomyśl zanim cos nabazgrolisz . Kondolencje były dla rodzin pomordowanych przez zboczeńca wiec odwal się od tych kondolencji.
  • Michael Novak 2016-06-14 16:24:23
    Duda może wsadzić swoje kondolencje tam gdzie słońce nie świeci. Pięćdziesiąt ludzi nie żyje przez homofobii którą on uwiecznia. Nie da nam równych praw ale chwila kiedy padamy martwi na ziemi, on przybiega składać kondolencie.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA