REKLAMA

Sukces Ryszarda Petru. Prezydent zwoła Radę Bezpieczeństwa Narodowego

  • Autor: GP
  • 15 lutego 2016 10:10
Sukces Ryszarda Petru. Prezydent zwoła Radę Bezpieczeństwa Narodowego Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję o zwołaniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego. (fot.:twitter.com/prezydent)

• W poniedziałek (15 lutego) prezydent Andrzej Duda zapowiedział inauguracyjne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego.
• O nowe spotkanie tego doradczego ciała przy prezydenckie apelował w czwartek (11 lutego) Ryszard Petru.
• Prezydent chce, by wszystkie siły parlamentarne były reprezentowane w składzie RBN.

Andrzej Duda zapowiedział, że po raz pierwszy w czasie jego kadencji zostanie zwołana Rada Bezpieczeństwa Narodowego. Zapowiedź miała miejsce w poniedziałek (15 lutego).

- Rada będzie miała, mniej więcej taką koncepcję jak dotychczas. Chcę, żeby wszystkie siły polityczne były w niej reprezentowane, czyli żeby miała ona charakter pluralistyczny - tłumaczył swoją decyzję prezydent. - To dla mnie ważne, dlatego, że jako prezydent chciałbym, żeby wysłuchać w tych sprawach, które staną na Radzie, stanowiska wszystkich stron sceny politycznej - powiedział.

Osobą, która ostatnia zaapelowała do prezydenta o zwołanie RBN był lider Nowoczesnej Ryszard Petru. W apelu wystosowanym do głowy państwa w zeszłym tygodniu Petru tłumaczył swoje racje: - Chciałbym, żeby w ramach tej Rady Bezpieczeństwa Narodowego prezydent Andrzej Duda powiedział nam i poinformował kluby parlamentarne, jakie to nowe informacje ws. Smoleńska pojawiły się od pojawienia się raportu Jerzego Millera, które to powodują, że rozpoczyna się praca w komisji - uzasadniał Petru.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Sk 2016-02-15 17:57:41
    Petru- dobre sobie😱, kto traktuje tego Pana na poważnie?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA