REKLAMA

Światowe Dni Młodzieży 2016: para prezydencka powitała papieża Franciszka

  • Autor: PAP/MN
  • 27 lipca 2016 17:00
Światowe Dni Młodzieży 2016: para prezydencka powitała papieża Franciszka Papieża przywitała para prezydencka i dzieci w krakowskich strojach (fot. twitter)

Gdy samolot z papieżem Franciszkiem na lotnisku w Balicach zbliżył się do sektora dla wiernych, do jego wejścia podeszła para prezydencka, metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz i nuncjusz apostolski Celestino Migliore oraz dzieci w krakowskich strojach.

Prezydent Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda powitali papieża Franciszka w Balicach. 

Papież Franciszek w ich towarzystwie, po czerwonym dywanie i wzdłuż kampanii reprezentacyjnej Wojska Polskiego przeszedł do ustawionego w pobliżu podium. Odegrano hymny Watykanu i Polski, a potem przywitała go premier Beata Szydło i przedstawiciele rządu oraz członkowie Episkopatu Polski.

Zgromadzeni na lotnisku ludzie początkowo czekali w skupieniu, dopiero gdy papież pojawił się w drzwiach samolotu zaczęli krzyczeć i machać chorągiewkami w barwach polskich i Watykanu; śpiewali "Bądź pozdrowiony gościu nasz". Skandowali: "Witamy w Krakowie!".

Hymny Stolicy Apostolskiej i Polski odegrała Orkiestra Wojskowa z Krakowa. Papież powitał żołnierzy "Czołem żołnierze".

Powitanie papieża Franciszka w Balicach (fot. twitter)

"Jest to dla mnie niezwykły zaszczyt i radość, że mogę przywitać ojca świętego w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej, w imieniu wszystkich moich rodaków, w imieniu gości, naszej młodzieży, która przybyła tutaj na spotkanie z ojcem świętym, że mogę przywitać na polskiej ziemi, w Krakowie, że mogę przywitać na tej wspaniałej, niebywałej uczcie duchowej, w święcie wielkiej radości, jaką są Światowe Dni Młodzieży" - mówił podczas powitania papieża Franciszka, prezydent Andrzej Duda.

Jak dodał, dla Polaków niezwykłym jest, że to "wielkie wydarzenie - wydarzenie radości, wydarzenie serca, a przede wszystkim wydarzenie ducha odbywa się w Krakowie - w mieście świętego Jana Pawła II".

Powitanie papieża w Krakowie (fot. twitter)

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • sara 2016-07-28 07:33:05
    mamy teraz piekną parę prezydencką inteligentna potrafia zawsze stosownie się zachowac..i wygladac pieknie...REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA