REKLAMA

Światowe Dni Młodzieży, Kempa: Kraków dostanie dodatkowe środki jeśli zajdzie taka potrzeba

  • Autor: GP
  • 03 czerwca 2016 09:24
Światowe Dni Młodzieży, Kempa: Kraków dostanie dodatkowe środki jeśli zajdzie taka potrzeba W ocenie Beaty Kempy tylko pogoda może popsuć Światowe Dni Młodzieży (ŚDM) w Krakowie. (fot.:facebook.com/beatakempapl)

• Beata Kempa, szefowa KPRM zapewniła w piątek (3 czerwca), że rząd jest gotowy wspomóc Kraków finansowo w organizacji ŚDM.
• Poseł PiS podkreślała, że zagrożenia organizacyjne już rozwiązano, a zagrożenie terrorystyczne jest monitorowane.

W piątek (3 czerwca) szefowa Kancelarii Premiera, Beata Kempa była gościem porannej, politycznej rozmowy w stacji RMF FM. Zapytana o ewentualne wsparcie finansowe dla Krakowa na ŚDM mówiła:

- Kraków potrzebuje i dostaje środki finansowe w zakresie, w jakim uważamy, że są do wykorzystania - precyzowała posłanka PiS. Po czym dodawała w kontekście katolickiego charakteru tej imprezy i wspierania jej ze środków publicznych. - Pamiętam Hiszpanię i Francję, gdzie ŚDM były atakowane demonstracjami, a mimo to się odbyły. To piękne, duchowe przeżycie.

Wobec pytań o możliwe zagrożenia, jakie mogą wystąpić w czasie letniego spotkania zapewniała:

Czytaj: USA ostrzega przed terroryzmem w Krakowie na ŚDM

- Zagrożenia związane z organizacją ŚDM zostały wyeliminowane. Pozostaje nam tylko pogoda. (...) Na ŚDM będzie piękne słońce. To będzie wspaniałe przeżycie i wielka uczta duchowo-intelektualna - z uśmiechem na ustach przekazała swoje nadzieje Kempa. Po czym dodała, że służby intensywnie pracują, by umniejszyć ryzyko ataku terrorystycznego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • tantus 2016-06-03 09:51:56
    "Zapłacimy, zapłacimy! Film zrobi na zlecenie instytucja i zapłacimy. Rachunki mam z Cepelii na dwieście osiemdziesiąt tysięcy - zapłacimy. I nie sprzedamy misia żadnemu muzeum nawet Narodowemu za milion!"REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA