REKLAMA

Światowe Dni Młodzieży: Pielgrzymi zwiedzą polski Sejm

  • Autor: GP
  • 13 lipca 2016 08:41
Światowe Dni Młodzieży: Pielgrzymi zwiedzą polski Sejm Posłowie na sali plenarnej Sejmu, XXII posiedzenie VIII kadencji. (fot.:sejm.gov.pl)

● Sejm zaprasza pielgrzymów do zwiedzania miejsca pracy polskich parlamentarzystów.
● Ekspozycja przygotowana na ŚDM skupia się wokół osoby papieża Jana Pawła II.

Kancelaria Sejmu serdecznie zaprasza uczestników Światowych Dni Młodzieży (ŚDM) do odwiedzenia polskiego parlamentu. W dniach 20 do 25 lipca br. dla pielgrzymów z całego świata będą otwarte korytarze i pomieszczenia, w których codziennie pracują polscy posłowie i senatorowie.

- Trasa zwiedzania będzie wiodła przez najważniejsze miejsca w Sejmie, szczególnie te związane z Ojcem Świętym Janem Pawłem II, który był pomysłodawcą Światowych Dni Młodzieży - relacjonuje przygotowaną trasę redakcja strony sejmowej.

Pielgrzymi, którzy zdecydują się odwiedzić Warszawę będą mogli przejść się holem głównym Sejmu, zasiąść na galerii sali plenarnej i, a to już wyjątkowa okazja, zobaczyć od środka kaplicę sejmową.

Jak wcześniej podkreślono, trasa skupia się na osobie Jana Pawła II.

- Zachowany został fotel, na którym papież zasiadał w trakcie spotkania z parlamentarzystami – obecnie znajduje się on w Kaplicy Sejmowej w Nowym Domu Poselskim. W 2015 r. do Kaplicy zostały wprowadzone także relikwie Jana Pawła II. Wszystkie te miejsca znajdą się na trasie zwiedzania podczas Dni w Diecezjach.

Dla grup zorganizowanych przygotowano możliwość rezerwacji terminu i wybór języka w jakim zostanie grupie przekazana informacja o polskim Sejmie.

ŚDM trwają od 26 do 31 lipca 2016 roku. To katolickie spotkania młodzieży z całego świata, które za cel stawiają sobie pogłębianie wiary i refleksję modlitewną. Polskę w związku z tym wydarzeniem odwiedzi papież Franciszek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA