REKLAMA

Święto Niepodległości, Mariusz Błaszczak: Działacze KOD chcieli doprowadzić do awantury

  • Autor: PAP/AT
  • 13 listopada 2017 09:09
Święto Niepodległości, Mariusz Błaszczak: Działacze KOD chcieli doprowadzić do awantury Święto Niepodległości jest bezpieczne - mówi Błaszczak (fot.twitter.com/MSWiA_GOV_PL)

Jest taka grupa ludzi w Polsce, którzy nie cieszą się z tego, że Polska jest niepodległa - stwierdził szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

"Można by powiedzieć w ten sposób: odkąd zmieniła się władza w Polsce, od 2015 roku, Święto Niepodległości jest bezpieczne" - powiedział w poniedziałek (13 listopada) Błaszczak na antenie radiowej Jedynki.

Gdy prowadząca rozmowę zauważyła, że warszawscy działacze Komitetu Obrony Demokracji mówią o brutalnym potraktowaniu przez policję, minister odparł, że "oni bardzo chcieli doprowadzić do tego, żeby była awantura".

"Grupa tych ludzi próbowała zablokować Marsza Niepodległości, a więc próbowała ograniczyć prawa innych do tego, żeby cieszyli się ze Święta Niepodległości" - ocenił minister.

Zdaniem Błaszczaka "jest taka grupa ludzi w Polsce, którzy nie cieszą się z tego, że Polska jest niepodległa".

Minister odniósł się również do tego, że według działaczy KOD-u policja miała używać względem nich wulgarnych słów.

Czytaj też: Obchody Święta Niepodległości były spokojne. Spięcie szefa MSZ z Hanną Gronkiewicz - Waltz

"Po analizie tego materiału okazało się, że doszło do przekłamania; nie padło z ust policjanta nic takiego, co obrażałoby kogokolwiek. To były słowa skierowane do drugiego policjanta i nie były one obraźliwe" - powiedział Błaszczak.

Komendant główny policji nadinsp. Jarosław Szymczyk poinformował w sobotę (11 listopada), że w całym kraju w 308 wydarzeniach związanymi z obchodami uczestniczyło ponad 65 tys. osób; najwięcej na Marszu Niepodległości - ok. 60 tys.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA