REKLAMA

Świętokrzyskie: PiS rozpoczęło kampanię promocyjną w regionie

  • Autor: PAP/JS
  • 25 października 2016 21:42
Świętokrzyskie: PiS rozpoczęło kampanię promocyjną w regionie Lider świętokrzyskiego PiS, poseł Krzysztof Lipiec (fot. mat. pras.)

Podsumowanie roku rządów Prawa i Sprawiedliwości oraz plany ugrupowania na przyszłość, były tematem regionalnej konwencji ugrupowania, zorganizowanej w Kielcach, w pierwszą rocznicę wygranych wyborów parlamentarnych.

Spotkanie w Kieleckim Centrum Kultury zgromadziło świętokrzyskich parlamentarzystów PiS oraz działaczy i sympatyków partii z regionu.

Lider świętokrzyskiego PiS, poseł Krzysztof Lipiec podkreślił, że spotkanie jest podziękowaniem dla mieszkańców województwa świętokrzyskiego, za poparcie w ubiegłorocznych wyborach, które umożliwiły partii na samodzielne rządy w kraju.

Zdaniem pełnomocnika świętokrzyskiego PiS, 25 października 2015 r. przejdzie do historii Jak dodał, to dzień na "większą miarę" niż 4 czerwca 1989 r., kiedy odbyły się pierwsze częściowo wolne wybory. "Wiemy, że bez 4 czerwca nie byłoby 25 października. Ale przez te 27 lat Polacy powiedzieli: +dosyć takich rządów, dosyć takich planów, w Polsce potrzebne są zmiany+. I tak się stało. Przestało istnieć +teoretyczne państwo+. Tę +kamieni kupę+, którą nam pozostawili nasi poprzednicy z PO i PSL, porządkujemy" - przekonywał Lipiec.

Zdaniem polityka, rząd PiS przez 11 miesięcy pracy, uczynił więcej, niż poprzednicy przez osiem lat "swojego rządzenia". "Swojego, bo to były rządy dla nich - nie dla Polski i nie dla Polaków. Nie zawiedziemy, bo Polacy i mieszkańcy ziemi świętokrzyskiej są godni tego, aby mieli dobrą władzę, która służy obywatelom" - podkreślił Lipiec.

Spotkanie w Kielcach ma rozpocząć "nową ofensywę" partii w regionie, przed kongresem programowy PiS, zaplanowanym na styczeń 2017 r.

Czytaj też: Kempa o rocznicy rządu: Dobry rok mimo awantur, które próbowano nam urządzać

Posłanka Anna Krupka mówiła o "sztandarowym" projekcie rządu, programie "Rodzina 500 plus". "To pierwszy od 26 lat kompleksowy, tak ważny program wsparcia polskich rodzin, który ma za zadanie poprawę sytuacji polskich rodzin, walkę z ubóstwem rodzin wielodzietnych i poprawę demografii - najważniejszego kryzysu, z którym boryka się Polska" - argumentowała. Jak wyliczała Krupka, w woj. świętokrzyskim rodziny otrzymały dotąd w ramach programu 450 mln zł, a inicjatywa objęła 127 tys. dzieci - 60 proc. wszystkich osób do 18. roku życia w regionie.

Według posłanki, do pełni "dobrej zmiany" potrzeba zmian w świętokrzyskim samorządzie. Przypomniała, że decyzją prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego powstaną samorządowe zespoły złożone z młodych posłów, które przygotują PiS do wyborów - zaprosiła do współpracy w tej dziedzinie, aby "obudzić świętokrzyskie samorządy".

O kwestiach związanych z bezpieczeństwem państwa mówił senator Jarosław Rusiecki. Jego zdaniem przyjęte ustawy o policji i antyterrorystyczna, pozwoliły zapewnić bezpieczeństwo m.in. podczas lipcowych wydarzeń, takich jak warszawski szczyt NATO i Światowe Dni Młodzieży. Jak mówił polityk, przywracane w małych miejscowościach policyjne posterunki mają wzmacniać poczucie bezpieczeństwa ich mieszkańców, a tworzona obrona terytorialna ma pomóc w zapewnieniu bezpieczeństwa państwa. "To jest myślenie o obywatelach, o ich bezpieczeństwie, o ich przyszłości" - podsumował Rusiecki.

Inni politycy świętokrzyskiego PiS mówili o zmianach w dziedzinie opieki społecznej, m.in. darmowych lekach dla seniorów, o zapowiedziach przedstawienia programu wsparcia dla rodziców niepełnosprawnych dzieci, ułatwieniach dla przedsiębiorców, dotyczących m.in. nowej ustawy o zamówieniach publicznych i procedowaniu pakietu ustaw, ułatwiających gospodarowanie rolnikom - np. przepisach umożliwiających sprzedaż bezpośrednią przez rolnika przetwarzanych w gospodarstwach produktów.

Konwencja, zorganizowana przez regionalne struktury ugrupowania, zainaugurowała kampanię promocyjną, podczas której świętokrzyscy politycy PiS planują odwiedzić wszystkie powiaty regionu. Jak zapowiadał wcześniej Lipiec, podczas spotkań będą oni informowali mieszkańców o dotychczasowych dokonaniach rządu i planach na przyszłość. Politycy chcą też rozmawiać z ludźmi o ich największych problemach i o tym, czego potrzebują.

W zeszłorocznych wyborach do Sejmu PiS uzyskało 37,58 proc. głosów i 235 mandatów poselskich; w Senacie PiS uzyskał 61 mandatów.

W województwie świętokrzyskim (okręg nr 33) PiS uzyskało poparcie 42,81 proc. wyborców, uzyskując 9 z 16 mandatów. Druga była PO - 17,25 proc. głosów i trzy mandaty. Parlamentarzystów do Sejmu wprowadziły także PSL - 9,51 proc. (dwa mandaty), komitet Kukiz '15 - 9,41 proc. (jeden mandat) oraz Nowoczesna - 4,98 proc. (jeden mandat). Kandydaci PiS zdobyli też wszystkie trzy mandaty senatorskie w regionie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • wyborca 2016-10-26 08:29:03
    To dogorywanie PiS i my wyborcy pomożemy ich odsunąć od władzy i dojnej krowyREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA