REKLAMA

System obsługi wyborów tym razem gotowy?

  • Autor: PAP
  • 16 października 2015 18:16
System obsługi wyborów tym razem gotowy? KBW oświadczyło, że system informatyczny, który ma być wykorzystany w czasie wyborów parlamentarnych, działa poprawnie (fot. flickr.com/ Shane Pope)

Krajowe Biuro Wyborcze zakończyło trwające dwa tygodnie testy systemu informatycznego, który będzie wykorzystany podczas wyborów. Jakie są wnioski?

W zakończonym w piątek, dwudniowym ogólnopolskim teście systemu informatycznego udział wzięły wszystkie delegatury Krajowego Biura Wyborczego, wszystkie gminy w kraju, a także placówki zagraniczne.

Jak informuje KBW, w teście położono nacisk na sprawdzenie m.in. wydajności systemu. "W trakcie przeprowadzonych testów na serwer Państwowej Komisji Wyborczej wysłano 27 tys. 856 protokołów obwodowych, które następnie zostały zweryfikowane i zaakceptowane przez pełnomocników ds. informatyki okręgowych komisji wyborczych" - czytamy w piątkowym komunikacie.

System działa

Po przeprowadzeniu testów KBW oświadczyło, że system informatyczny, który ma być wykorzystany w czasie wyborów parlamentarnych, działa poprawnie.

Użycie systemu informatycznego do obsługi wyborów uzależnione było od obsługi testów. Ostatecznie o wykorzystaniu go zadecyduje Państwowa Komisja Wyborcza na posiedzeniu w poniedziałek. Sekretarz PKW i szefowa KBW Beata Tokaj zapowiadała wcześniej w rozmowie z PAP, że jeśli wszystko pójdzie pomyślnie, będzie rekomendowała użycie systemu na poniedziałkowym posiedzeniu Komisji.

To drugi test systemu informatycznego. Pierwszy, przeprowadzony w zeszłym tygodniu, także poszedł pomyślnie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA