REKLAMA

Szałamacha o wieku emerytalnym: dyskutujemy nad kilkoma scenariuszami

  • Autor: PAP/AS
  • 14 maja 2016 12:08
Szałamacha o wieku emerytalnym: dyskutujemy nad kilkoma scenariuszami W ocenie, którą w nocy z piątku na sobotę opublikowała Agencja Moody's wynika, że wśród przyczyn zmiany perspektywy ratingu na negatywną jest rządowa intencja obniżenia wieku emerytalnego. (fot. pixabay.com)

Dyskutujemy nad kilkoma scenariuszami, każdy z nich jest w miarę precyzyjnie przeliczony - powiedział w sobotę minister finansów Paweł Szałamacha, pytany podczas konferencji prasowej o wiek emerytalny.

"Obecnie na Radzie Dialogu Społecznego dyskutowanych jest kilka scenariuszy, każdy z nich jest niejako w miarę precyzyjnie przeliczony. (...) Sztywny wiek emerytalny, połączony ze stażem pracy, wersja 61-66 także była dyskutowana, każdy z nich jest policzalny i my wiemy co on może oznaczać w przyszłym i następnych latach" - zaznaczył Szałamacha.

"Ale z drugiej strony mamy także to pole manewru, ten bufor w postaci naszych działań, Ministerstwa Finansów, zwiększających dochody oraz decyzję co do stawki podstawowej podatku VAT, którą także będziemy podejmować w najbliższych dniach" - dodał.

Minister finansów wyraził przekonanie, że "te wszystkie czynniki razem ułożą się ostatecznie w sensowną decyzję wszystkich zainteresowanych". "My chcemy mocno przenegocjować ten wiek emerytalny, bo po to służy Rada Dialogu Społecznego i ostateczny kształt na rok 2017 będzie taki, jak założyliśmy w aktualizacji Programu Konwergencji" - dodał.

W ocenie, którą w nocy z piątku na sobotę opublikowała Agencja Moody's wynika, że wśród przyczyn zmiany perspektywy ratingu na negatywną jest rządowa intencja obniżenia wieku emerytalnego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA