REKLAMA

Szczerba: Zaskarżę do Trybunału w Strasburgu decyzję o wykluczenie z obrad

  • Autor: PAP/AT
  • 23 stycznia 2017 06:51
Szczerba: Zaskarżę do Trybunału w Strasburgu decyzję o wykluczenie z obrad Szczerba został wykluczony z obrad 16 grudnia podczas głosowania nad poprawkami do projektu budżetu (Michał Szczerba, fot.facebook.com/posel.szczerba)

• Poseł PO Michał Szczerba zapowiedział, że zaskarży do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu decyzję marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego za "bezprawne" wykluczenie go z obrad 16 grudnia ub.r.
• Opozycja uważa, że głosowania w Sali Kolumnowej były nielegalne, m.in. z powodu braku kworum.

"Zaskarżę decyzję Marszałka do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu za bezprawne wykluczenie z obrad" - napisał Szczerba na Twitterze.

Marszałek Sejmu wykluczył posła Szczerbę z obrad 16 grudnia podczas głosowania nad poprawkami do projektu budżetu.

Posłowie PO i Nowoczesnej rozpoczęli wtedy protest wobec wykluczenia z obrad Szczerby i wobec projektowanych zmian w zasadach pracy dziennikarzy w Sejmie, domagając się zachowania jej dotychczasowych reguł. Marszałek Sejmu Marek Kuchciński wznowił obrady w Sali Kolumnowej, gdzie przeprowadzono głosowania m.in. nad ustawą budżetową na 2017 r.

Opozycja uważa, że głosowania w Sali Kolumnowej były nielegalne, m.in. z powodu braku kworum. Marszałek Sejmu zapewnił, że w głosowaniach 16 grudnia brała udział wymagana w konstytucji liczba posłów oraz że każdy z posłów mógł wejść do sali głównym wejściem i brać udział w każdym głosowaniu. Platforma 12 stycznia zawiesiła protest w Sejmie. Dzień wcześniej protest zakończył klub Nowoczesnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA