REKLAMA

Szczerski: wizyta Trumpa podkreśli znaczenie Polski

  • Autor: bad/PAP
  • 11 czerwca 2017 19:00
Szczerski: wizyta Trumpa podkreśli znaczenie Polski Według Szczerskiego, Trump będzie rozmawiał o "faktach", a nie o "ideologiach czy uprzedzeniach". (fot.:youtube.com)

Wizyta prezydenta USA Donalda Trumpa w Polsce podkreśli znaczenie naszego kraju dla bezpieczeństwa wschodniej flanki NATO - ocenił szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski w wywiadzie dla portalu "wPolityce". Według niego Trump będzie rozmawiał o "faktach", a nie o "ideologiach czy uprzedzeniach".

Biały Dom potwierdził w piątek, że prezydent Trump odwiedzi Polskę 6 lipca, przed przypadającym w lipcu szczycie G20 w Niemczech. Wizyta odbędzie się na zaproszenie prezydenta Andrzeja Dudy.

Szczerski w wywiadzie dla portalu "wPolityce" mówił o kulisach starań o wizytę prezydenta USA Donalda Trumpa. Jak podkreślił, była to "wielomiesięczna praca całego sztabu ludzi".

- Najpierw udało się doprowadzić do rozmowy telefonicznej pana prezydenta Dudy z prezydentem Trumpem, do której doszło po wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Podczas rozmowy prezydent Trump zareagował pozastandardowo, powiedział, że ma świadomość o roli Polaków w jego wyborze (...). Podczas rozmowy prezydent Duda po raz pierwszy zaprosił prezydenta Trumpa do odwiedzenia Polski - powiedział Szczerski.

W lutym - jak poinformował szef gabinetu prezydenta - przekazał on w Białym Domu oficjalne zaproszenie na szczyt Trójmorza, które wystosowali prezydent Duda i prezydent Chorwacji Kolinda Grabar-Kitarovic. - O zaproszeniu przypomniałem podczas mojej kolejnej wizyty w Białym Domu, kiedy spotkałem się z generałem (Herbertem R.) McMasterem, szefem NCI. Elementem decydującym była bezpośrednia rozmowa prezydenta Dudy z prezydentem Trumpem podczas spotkania przywódców NATO w Brukseli - powiedział.

- To był prawdopodobnie moment przełomowy, bo prezydent Trump, żegnając się z naszą delegacją, powiedział, że chciałby niedługo przyjechać do Polski. W piątek w Waszyngtonie na uroczystościach pogrzebowych Zbigniewa Brzezińskiego ponownie spotkałem się z generałem McMasterem, który powiedział, że prezydent Trump jest bardzo podekscytowany przyjazdem do Polski - relacjonował Szczerski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • o co kaman? 2017-06-12 09:45:38
    To chyba jakieś jaja Wszyscy wiedzą i widzieli że Trump w Brukseli Dudę kompletnie olał. Nie było żadnej dyskusji. Typowe PISowskie odwracanie kota.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA