REKLAMA

Szczerski wziął wywiad prezesa PiS "za dobrą monetę"

  • Autor: PAP/GP
  • 28 lipca 2017 12:30
Szczerski wziął wywiad prezesa PiS "za dobrą monetę" Krzysztof Szczerski (fot.:Maciej Biedrzycki/Kancelaria Prezydenta RP/twitter.com)

- Słowa prezes PiS Jarosława Kaczyńskiego zachęcające do wyciszenia emocji to dobry sygnał, który wychodzi naprzeciw także oczekiwaniom prezydenta Andrzeja Dudy - powiedział szef jego gabinetu Krzysztof Szczerski. Jak mówił, prezydent pozostaje przywiązany do głębokiej reformy wymiaru sprawiedliwości.

Prezes PiS w czwartek powiedział, że zatrzymanie przez prezydenta reformy, która miała na celu dekomunizację sądownictwa, było poważnym błędem, ale teraz trzeba myśleć o tym, jak z tego wyjść i jak doprowadzić do tego, by to był tylko incydent, który zostanie szybko zapomniany. Mówił, że teraz warto poczekać na przedłożenie prezydenta, który zapowiedział przygotowanie projektów ustaw o SN i KRS.

Do słów Jarosława Kaczyńskiego odniósł się w piątek w rozmowie z szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

- Naszym wspólnym zadaniem jest teraz odbudowa spójności i siły zwolenników dobrej zmiany i zapewnienie realizacji wspólnego celu, jakim jest reforma naszego państwa. Mam nadzieję i przekonanie, że jest to możliwe i tej pracy teraz warto się poświęcić - podkreślił Szczerski.

Prezydent w poniedziałek ogłosił swoją decyzję o zawetowaniu dwóch ustaw: o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Podpisał trzecią z ustaw dotyczącą ustroju sądów powszechnych, która trafiła na jego biurko.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA