REKLAMA

Szczyt NATO: Andrzej Duda zwołał posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego

  • Autor: PAP/AT
  • 02 czerwca 2016 15:20
Szczyt NATO: Andrzej Duda zwołał posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego 7 czerwca odbędzie się posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego (Andrzej Duda, fot.prezydent.pl/Andrzej Hrechorowicz)

Na wtorek 7 czerwca prezydent Andrzej Duda zwołał posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego w związku z lipcowym szczytem NATO w Warszawie - poinformowało w czwartek Biuro Bezpieczeństwa Narodowego.

Posiedzenie rozpocznie się o godz. 11 w siedzibie Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Zaproszenia do udziału w nim zostały skierowane do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, premier Beaty Szydło, ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego, ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka, ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza, koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego, szefowej Kancelarii Prezydenta Małgorzaty Sadurskiej, a także przedstawicieli partii politycznych mających swoją reprezentację w parlamencie - czytamy w komunikacie BBN.

W poniedziałek (30 maja) prezydent Andrzej Duda spotkał się w Warszawie z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem. Szczyt NATO, pod przewodnictwem sekretarza generalnego Sojuszu, odbędzie się w dniach 8-9 lipca.

Będzie to drugie posiedzenie RBN zwołane przez prezydenta Dudę. Pierwsze dotyczące aktualnych problemów związanych z bezpieczeństwem kraju odbyło się w marcu.

Rada Bezpieczeństwa Narodowego jest organem doradczym prezydenta w zakresie wewnętrznego i zewnętrznego bezpieczeństwa państwa. Prezydent zwołuje posiedzenia, określa ich tematykę, a także przewodniczy posiedzeniom.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA